КАЛАНЧАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Херсонська область

Бібліотеки в ОТГ: Відеоконференція трьох ЦБC

Дата: 31.03.2017 13:11
Кількість переглядів: 1353

  Днями наші колеги – бібліотекарі Великолександрівки проводили семінар – нараду з питання «Бібліотека в ОТГ: готуємось та плануємо».

  Директор Великоолександрівської  централізованої бібліотечної системи Ірина Кравець запросила до участі у  відео конференції – обговоренні дуже важливого на сьогоднішній день питання  «Бібліотеки в ОТГ: стан, проблеми та перспективи розвитку»  директорів Каланчацької ЦБС Надію Федкевич та Чаплинської ЦБС Антоніну Жовнірчук, адже жителі Великоолександрівки на порозі створення територіальних громад, а Каланчацька  та Чаплинська централізовані бібліотечні системи вже в новому статусі, відбувся поділ бібліотечних систем, зміна власника,  реорганізація бібліотек, а громади – на шляху становлення та розвитку.

  Завдячуючи сучасному технічному обладнанню, отриманому за програмами  міжнародної технічної допомоги в рамках Міжнародних проектів, вебінар пройшов на високому організаційному  рівні.

  Відбулася змістовна розмова колег, обговорення перших труднощів, проблем, були й перші порівняння – як працювалося, за яких умов будучи підпорядкованими  районній владі й тепер в ОТГ, з чим зіткнулися, як проходить реорганізація…

   Директор Великоолександрівської ЦБС  Ірина Кравець повідомила, що попри всілякі негаразди, які переживають сьогодні храми науки, скарбниці мудрості людської, їм на передплату періодичних видань на 2017 рік виділено з районного бюджету 65000 гривень, а на придбання дитячої літератури ще 11 тисяч гривень. Ми щиро раді за наших колег та користувачів  їхніх бібліотек!

   Антоніна Жовнірчук,  директор Чаплинської ЦБС,  розповіла учасникам вебінару, що на території Чаплинського району створено чотири територіальні громади, а дві сільські ради не увійшли до жодної з громад та детально зупинилася, як проходила реорганізація, передача книжкового фонду та доля бібліотек …

  На дотриманні інформаційних та культурних прав громадян України та необхідності збереження існуючої мережі  бібліотек у відповідності до законодавства України зупинилася директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич. Адже органи місцевого самоврядування ОТГ мають забезпечити в публічній бібліотеці всі процеси комплектування, обробки, систематизації, зберігання та надання в користування, а також просування інформаційних ресурсів в паперових та на електронних носіях. Так, у відповідності до ч.3 ст. 60 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні» органи самоврядування на договірних засадах об’єднують кошти місцевих бюджетів для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій. А  ч.1 ст.4 Закону України «Про співробітництво територіальних громад» надає можливість на співробітництво у різних формах…

    Дирекцією  було підготовлено листи-звернення до Голови Мирненської ОТГ та Голів сільських рад, що не увійшли в громади з пропозиціями на співпрацю та спів-фінансування на утримання  сільських бібліотек, проекти угод та кошторисів витрат у відповідності до існуючого законодавства України, але в вони відмовилися…

    А ще Надія Федкевич звернула увагу колег на комплектуванні бібліотек за державними програмами, зокрема «Українська книга», на  співпраці  ОТГ щодо розвитку бібліотечної справи в районі, методичному забезпеченні працівників бібліотек, які не увійшли в громади чи залишилися поза ОТГ,  на проведенні конкурсів, акцій, фестивалів обласних та Всеукраїнських, на звітності бібліотек …  Адже, якими будуть вимоги обласного управління культури чи Міністерства культури України щодо звітності бібліотек, районів поки що не відомі.

   Надія Федкевич розповіла про  перші кроки становлення Каланчацької  ОТГ, про те що в грудні 2016 року в районі створено дві територіальні громади – Каланчацька, яка об’єднала містечко Каланчак та сім сільських рад,  Мирненська, відповідно  – селище міського типу Мирне, села Преображенської сільської ради.

   Населені пункти трьох сільських рад – залишилися  неприєднаними до жодної з  громад. Їхнє право вирішувати, чи приєднуватись до якоїсь з громад.

  Вона сказала, що сьогодні ще рано стверджувати і давати оцінку – краще це чи ні.  Як у кожної нової справи – є проблеми, завдання…

    Над чим працює наша новостворена громада, з якими проблемами зіткнулася, які плани, які перспективи становлення, розвитку …

   Але є надія на покращення, адже ОТГ утворюються з метою значного покращення життя жителів населених пунктів.

    Директор Каланчацької ЦБС розповіла колегам про проведені  два семінари – навчання для бібліотек  Каланчацької ОТГ з запрошенням працівників книгозбірень всього району з питання  «Бібліотеки в умовах ОТГ:  сучасні функції та завдання» та «Роль бібліотек в соціально-культурному житті місцевої громади» та про зустріч читачів центральної бібліотеки з заступником Голови Каланчацької ОТГ п. Лабушним  А.Г. по темі «Об’єднана Каланчацька громада – це краще ?».

  Надія Василівна запросила колег з Великоолександрівського  району та бібліотек Чаплинської ОТГ відвідати сайт Каланчацької громади та переглядати – на ньому висвітлюється діяльність й Каланчацької ЦБС.

  Колеги трьох районів щиро подякували один одному за співпрацю, а Великоолександрівцям побажали плідної роботи.

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь