Каланчацька громада
Каланчацький район, Херсонська область

Сторінка на стадії наповнення.

Розміри штрафів за порушення трудового законодавства оновлено

Дата створення: 10:57 13.02.2020

Каланчацька ДПІ Херсонського управління Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що з 03.02.2020 року застосовуються нові розміри штрафів за порушення роботодавцями норм трудового законодавства, зокрема:

Новації у сфері застосування РРО

Дата створення: 10:55 13.02.2020

Каланчацька ДПІ Херсонського управління Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертає увагу платників податків на ключові новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

Цьогоріч декларацію про доходи оновлено

Дата створення: 10:54 13.02.2020

Каланчацька ДПІ Херсонського управління Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує громадян про зміни форми податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), які введено в дію з 01 січня 2020 року.

Станція Крути – лише маленька точка на карті залізничних сполучень. І – тільки одна із численних битв в одвічному "хрестовому поході" Росії проти України

Дата створення: 15:37 28.01.2020

І скільки б років не минуло, ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. І це відбувається як з боку суспільно - політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу вельми шанованих дослідників. Одне ми знаємо точно, 102 роки тому біля залізничної Станції Крут відбулась битва, що увійшла в історію нашої держави, як символ патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежність України. Щороку, 29 січня, ми вшановуємо пам'ять студентів, які загинули виступивши проти 6 тисяч більшовиків. З цієї нагоди в малій залі Головного будинку культури, за участю молодого покоління громади, відбувся захід. До присутніх звернулись перший заступник селищного голови Андрій Лабушний та бунчужний Каланчацького козацького куреня прогнойської паланки Херсонського коша Василь Федчишин. Вони розповіли про подвиг українських юнаків під Крутами, які своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за незалежність України, і навічно залишилися в історії, як символ національної честі. І скільки б років не минуло, ми завжди будемо пам’ятаємо їх подвиг!

Час…ти не лікуєш ран, лиш призвичаюш наc до болю…

Дата створення: 15:34 24.01.2020

Для нас, жителів Каланчацького району останні роки йдуть з новим відліком часу, з першою втратою. 24 січня 2015 року, саме в цей день страшна звістка сколихнула всіх його жителів. Захищаючи честь і незалежність нашої держави на сході України, загинув один із її синів – Олександр Береза... Сьогоні, 24 січня жителі селища Каланчак зібрались біля обеліску загиблим воїнам, хвилиною мовчання вшанували нашого односельця та всіх хто загинув під час виконання свого військового обов’язку.

«Живий ланцюг єднання» в День Соборності.

Дата створення: 15:33 22.01.2020

Можна по-різному сприймати поняття «соборність», мати відмінні політичні погляди. Але немає сумнівів, ми всі – одна велика родина, сильна й незалежна. Такою Батьківщина постає в наших очах, такою ми хочемо бачити її ще багато-багато років, й віримо, що так і буде. 22 січня об’єднує не одне покоління українських патріотів, адже в цей день в далекому 1919 році на площі перед київською Софією відбулась подія, що ввійшла до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності Україні. Вона дала перший виток до незалежності нашого народу. Цей день щороку відзначається не тільки по всій території України, а й далеко за її межами. В різних країнах світу, особливо там де є велика українська діаспора, часто міста та держави проголошують 22-ге січня Українським днем. Ще навіть тоді, коли на території України синьо-жовтий прапор був заборонений, на 22-ге січня він урочисто вивішувався перед ратушами, державними адміністраціями та парламентами держав світу. Для Каланчацької громади патріотичний захід з відзначення Дня Соборності в громаді розпочався на площі Великого Кобзаря, де зібрались представники місцевого самоврядування, учні, вихованці, вчителі, представники Козацтва та всі небайдужі люди нашої маленької Батьківщини. Під час заходу присутні перевернули не одну сторінку минулого, нагадали кожного, що за свою багатовікову історію український народ, обороняючи власні кордони, свободу й гідність, ніколи не спокушався на чужі землі, не прагнув підкорити інших, не нав'язував їм своєї волі. Він завжди жадав миру, злагоди й братерства. Слова вітань звучали від першого заступника голови Андрія Лабушного, голови райради Ігора Замми та представника Каланчацького районного козацького товариства Федчишина Василя Богдановича. Української піснею лунали простори громади завдяки аматорам - молодіжному гурту «Злагода» та вокальному народному ансамблю «Южаночка», а народний хореографічний колектив «Живчики» доповнив це дійство флешмобом «Україна єдина». Завершився захід святковою ходою, якою пройшли присутні по головній вулиці селища, об’єднавшись в живий ланцюг на центральному мосту. Ось вона - єдність! Про неї споконвічно мріяли наші пращури.! Єдність, що має стати запорукою існування єдиної, соборної, демократичної України. Бо лише єдність людей і спільність їхньої мети відкриває шляхи до перемоги. То ж візьмемося міцніше за руки, як у тому "живому ланцюзі", й доведемо усьому світові, що Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине. От де, люди, наша слава, Слава України!

Щедрий вечір, добрий вечір

Дата створення: 15:31 14.01.2020

Мов добре складена пісня, життя нашого народу підпорядковувалося власному ритму – години праці змінювалися годинами відпочинку, пости змінювалися святами, йшли своєю чергою пори року. Переплетення залишків язичницьких вірувань змішувалося з християнською традицією, поряд жили й казка, і міфи, і віра, і звичайна побутова мудрість, яка неодмінно приходить, якщо твоє життя туго сплетене з природою навколо. Йдучи в ногу з часом, ми досі змінюємо наші буденні дні та намагаємось принести трішки казкового настрою, особливо це вдається взимку, адже зимові свята – це завжди щось надзвичайне і гарне! Ще з дитинства ми знаємо, як в такі дні поєднуються разом відчуття свята, родинного затишку, запах ялинки, пухнастий сніг, посмішка кожної людини. Ми дивимось на все те, що встигли зробити й знову мріємо! Мріємо із щирими надіями й сподіваннями на краще! Старий новий рік або, як його ще називають, Щедрий вечір із Василем та Маланкою нагадує нам силу народних традицій, бо саме цього дня немає місця земним клопотам і турботам, а приходить земне магічне свято. Кажуть, що цієї ночі відкриті небеса – і можна про все просити Бога, а наші колядки й щедрівки — це своєрідні магічні замовляння, виконуючи які, люди вітають один одного, зичать радості й щастя, засівають зерном добра. Ми ж, українці, шануємо традиції предків й віримо в магію цього свята, тому 14 січня, на площі Т.Г.Шевченка традиційно зібрались колективи нашої Каланчацької громади. Найкращими колядками нас вітали аматори Олександрівського, Привільського, Другобабенківського, Жовтневого, Партизанського СБК філії Головного будинку культури, молодіжний гурт «Злагода» ГБК та Парафіяни Св.Михайлівського храму, які просили у небес всього найкращого, щастя, любові й достатку один одному та доброї долі для нашої України. І не дивно, що свято несе в собі трішки магії, принаймні так хочеться в це вірити, адже попередні зимові свята пройшли в теплих природних умовах, а сьогодні ранок видався засніжений та по справжньому зимовий. Мерзли щічки та ручки, а присутні, на заході, мешканці селища нагадували мені сотні зігрітих будиночків. Під час заходу всі охочі мали можливість поласувати смачною кутею та глінтвейном, ну і звичайно за традицією свята «полиняти» на гроші, під час вмілих щедрівок від гостей з села Олександрівка. Дякуємо всім гостям, що завітали до нашого селища. Приємно, що не дивлячись на деяку географічну відстань між нами, ви знайшли час і приїхали. Дякує організаторам та аматорам заходу, за чудовий Старий Новий Рік!