Щедрий вечір, добрий вечір

Дата: 01.07.2018 21:50

Важко уявити Новорічно-Різдвяні свята без щедрівок та колядок, які співаються, після Різдва.
Традиції колядувати, вітати з народженням Христа та бажати всього найкращого у новому році збереглись і донині. Саме тому, сьогодні 14 січня, коли святкується Щедрий вечір із Василем та Маланкою, на площі Т.Г.Шевченка зібрались кращі колективи нашої Каланчацької громади. У їхньому творчому доробку є багато обрядових елементів із неповторним колоритом нашого краю.Вже вкотре вони демонструють новорічні обряди, театралізовані дійства та традиційні українські пісні, чим захоплююсь глядачів.

Зі святом присутніх привітали перший заступник Каланчацького селищного голови Андрій Лабушний та благочинний Каланчацького округу протоієрей Михайло Кулина. Побажали тепла і затишку кожній родині, а також міцного здоров'я, добра та радості.
Напевно кожен з дитинства знає, що 14 січня - також перший день Нового року, тільки за старим стилем. Цього разу він довів, що це справді так, адже сьогоднішнє свято було дійсно зимовим, мороз який вже як 1,5 місяці не міг до нас дістатись, щипав за щічки, а пролітавши сніжок виблискував в сонячних променях, які час від часу пробивались через хмарки. Не дивлячись на холод, настрій все одно був піднесений...
Кожен раз слухаючи народні наспіви не перестаю захоплюватися українським фольклором, адже щедрівка увібрала в себе національний колорит та менталітет нашого народу і в першу чергу це гостинність. Тут мимоволі згадується фільм «Ніч перед Різдвом». (Дерев'яні хатинки мріють під товстими шапками снігу, що одягли на солом'яні голови. З них через димарі тепло від пічок втікає в небо. Святкові дзвони старих церков вже відколядували свою пісню. А в цій тиші лунають десь здаля дрібні дзвіночки, де протоптаними сніговими стежками йдуть вертепи з Маланкою.)
Хочеться подякувати всім гостям, що завітали до нашого селища. Приємно, що не дивлячись на деяку географічну відстань між нами, ви знайшли час і приїхали. Дякуємо!

14 січня щедрувальний калейдоскоп презентували колективи:
- недільної школи Святомихайлівської церкви,
- Свято-Пантилеймонівської церкви,
- Св.мц. Віри Надії Любові і Софії,
- Гаврилівського будинку культури, філії Головного будинку культури,
- Олександрівського будинку культури, філії Головного будинку культури,
- Роздольненського будинку культури, філії Головного будинку культури,
- Привільського будинку культури, філії Головного будинку культури,
- Новоолександрівського будинку культури, філії Головного будинку культури,
- Жовтневського будинку культури, філії Головного будинку культури,
- Партизанського будинку культури, філії Головного будинку культури,
- Головного будинку культури.Фото без опису