A A A K K K
для людей із порушенням зору
КАЛАНЧАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Херсонська область

Навчання та інструктажі з охорони праці

Дата: 09.07.2018 10:30
Кількість переглядів: 703

         На всіх підприємствах, в установах, організаціях забезпечення здоров'я і безпеки умов праці найманих працівників покладається на роботодавця.
        Відповідно до Закону України «Про охорону праці» роботодавцем є власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання і фізична особа, яка використовує найману працю.

        Скадовське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області доводить до відома роботодавців, що працівники під час прийняття на роботу проходять інструктажі  - вступний, первинний  і в процесі роботи мають проходити на підприємстві інструктажі  - повторний, позаплановий та цільовий. За рахунок роботодавця керівники  структурних підрозділів повинні  періодично 1 раз в три роки проходити навчання та перевірку знань з питань охорони праці  в спеціальних навчальних комбінатах, які мають ліцензії на проведення навчання. 
         Типове положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, яке  затверджене наказом державного комітету України з нагляду за охороною праці 26.01.2005 року №15 (далі – Типове положення) регламентує питання : вивчення основ охорони праці у навчальних закладах і під час професійного навчання працівників на підприємстві, організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, проведення спеціального навчання працівників, які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою, а також  посадових осіб.

           Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці підприємства (у кількості не менше трьох осіб), склад якої затверджується наказом роботодавця. Головою комісії призначається керівник підприємства або його заступник, до службових обов'язків яких входить організація роботи з охорони праці, а в разі потреби створення комісій в окремих структурних підрозділах їх очолюють керівник відповідного підрозділу чи його заступник.

            До складу комісії підприємства входять спеціалісти служби охорони праці,  виробничих та технічних служб,  які обов’язково повинні пройти навчання з охорони. 
          Також до складу комісії підприємства залучаються страхові експерти з охорони праці Фонду соціального страхування України.

          В Типовому порядку наведено форми необхідних документів для проведення навчання та інструктажів, зокрема: протоколу засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці, журналу реєстрації вступного інструктажу, журналу реєстрації інструктажів на робочому місці, також наведено перелік посадових осіб, які мають проходити навчання і перевірку знань з питань охорони праці, тематичний план і програму навчання.

        У разі проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, для залучення представника Фонду соціального страхування України у роботі відповідної комісії, а також у разі необхідності отримання консультацій з питань охорони праці, роботодавцям необхідно звертатись до Скадовського відділення УВД ФССУ в Херсонській обл.. (м.Скадовськ, вул. Олександрівська, 19), або за телефоном (05537)5-31-83

 Хандусь Лідія Тихонівна  - страховий експерт з охорони праці Скадовського відділення УВД ФССУ в Херсонській обл. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь