Пам’ятка населенню при отруєні сірчаними сполуками та перша медична допомога

Дата: 08.09.2018 11:43

Найчастіше отруєння сірчаними сполуками (парами) настає в місцях, де речовина використовується в промислових масштабах. Найчастіше шляхами отруєння парами сірки є дихальна система. Рідше шлунково-кишковий тракт і шкірні покриви. В основному пари сірчаних сполук в організм потрапляють через верхні дихальні шляхи. У легких випадках отруєння сірчаними сполуками з'являються кашель, виділення мокротиння, іноді і з домішками крові, нежить, сльозотеча, відчуття сухості в горлі, осиплість голосу. Може з’явитися нежить, носова кровотеча,  біль в грудях; при гострих отруєннях - головний біль, запаморочення, загальна слабкість. При огляді — ознаки хімічного опіку слизистих оболонок дихальних шляхів.

При подразненні  слизової оболонки очей розвиваються такі ознаки:

• почервоніння,
  • запалення,
  • набряклість,
  • помутніння рогівки,
  • ураження райдужної оболонки очей,
  • при сильному ураженні – не виключено розвиток сліпоти.
    ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОТРУЄННІ
  • При отруєнні парами сірки, перш за все, необхідно:

- вивести потерпілого із зони розповсюдження токсичної речовини. Якщо це можливо, бажано провести кисневу інгаляцію.

-потім слід негайно обробити шкірні покриви. Краще це зробити легким 2% содовим розчином або промивати водою не менше ніж 15 хв., очі — проточною водою, також не менше 15 хв.

- Промивання слизових і очей – наступний етап. Промивання потрібно робити проточною водою, потім провести закапування 0,5% розчину Алкаїн, 0,4 % Беноксі .

• У ніс можна закапувати судинорозширювальні краплі «Но-соль», «Салін», тампони в носові ходи з маззю «Левоміколь», 5% розчин амінокапронової кислоти.
  • Якщо ж отрута потрапила всередину через тракт травлення – необхідно промивання шлунка і кишечника. Потерпілому дають рясне тепле питво (воду) і викликають штучну блювоту.

При запідозрі на отруєння парами сірки хворого необхідно негайно госпіталізувати до найближчого закладу охорони здоров’я з метою недопущення розвитку набряку легенів!

При наданні першої допомоги при ураженні сірчаним ангідридом потерпілого слід винести на свіже повітря.

- дотримуватись правил особистої гігієни (збільшити кратність приймання гігієнічного душа, обробки відкритих поверхонь шкіри з милом, звертаючи увагу на  ретельне промивання  очей та слизових оболонок ротової порожнини);

-   дотримуватись питного режиму, надавати перевагу вживанню чаю, молоко з содою та маслом  і т.д., мінеральній воді;

-  ретельно мити овочі і фрукти з використання розчину соди з наступним промиванням у проточній воді, зрізати шкірку;

-  уникати відвідування пониззя  лощин, балок, де ймовірні осідання шкідливих речовин, не випасати худобу;

-  не перебувати на водоймах, де траплялося забруднення води, не напувати худобу.

Телефони екстренної допомоги: 101, 103