A A A K K K
для людей із порушенням зору
КАЛАНЧАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Херсонська область

Рухова активність – запорука здоров’я

Дата: 05.10.2018 13:15
Кількість переглядів: 51633

Наукові дослідження свідчать, що здоров'я людини більш ніж на 50% визначається умовами і способом життя, тобто більша частина залежить від правильної організації рухової активності. Рухова активність є безумовною складовою життя кожної людини. Організована рухова активність в подальшому сприяє веденню здорового способу життя, що, своєю чергою, позитивно впливає на загальний рівень самопочуття; профілактику неінфекційних захворювань; зменшення впливу шкідливих звичок на організм, кількості асоціальних проявів та депресій.

Це загальновідомі факти, та, на жаль, найчастіше ми не дотримуємося норм фізичної активності. Оскільки в умовах активного впровадження комп'ютерних технологій різко знизилася рухова активність як дітей, так і дорослих, особливо це актуально для молоді. І, як наслідок, підвищився відсоток людей з ослабленим здоров'ям.

Оптимальний рівень рухової активності – такий обсяг і зміст рухової активності, що має забезпечувати природню потребу людини у русі задля зміцнення та забезпечення в подальшому свого здоров’я, сприяти профілактиці неінфекційних захворювань і підвищенню професійної працездатності, а також позитивно впливати на інтелектуальну складову життя людини.

Аеробна активність – такий вид рухової активності, за якого основним джерелом енергії виступає кисень, його активний обмін та який характеризується значною інтенсивністю рухів і, як правило, підвищеною кількістю серцевих скорочень. Направлена на розвиток та покращення роботи серцевих м’язів, легень, зміцнення імунітету та загального самопочуття.

Щоб правильно підтримувати рухову активність потрібно дотримуватись таких рекомендацій:

  • 6-11 років Аеробна активність: рекомендована рухова активність середнього та високого рівня інтенсивності має передбачати не менше 90 хвилин на тиждень у вигляді аеробних вправ. Руховою активністю рекомендується займатися не менше трьох разів на тиждень( наприклад, по 30 хвилин на день). До рухової активності рекомендовано включати заняття з фізичного виховання, планові та факультативні заняття в межах навчального закладу, рухові спортивні ігри, активне дозвілля та відпочинок.
  • 12-18 років Аеробна активність: рекомендована рухова активність середнього та високого рівня інтенсивності має передбачати не менше 90 хвилин на тиждень у вигляді аеробних вправ. Руховою активністю рекомендується займатися не менше трьох – чотирьох разів на тиждень ( наприклад, по 25 - 30 хвилин на день). До рухової активності рекомендовано включати заняття з фізичного виховання, планові та факультативні заняття в межах навчального закладу, а також відвідування секцій, тренувань, які включатимуть рухові спортивні ігри, розтяжку, зарядку.
  • 19-64 роки Аеробна активність: рекомендована рухова активність середнього рівня інтенсивності має передбачати не менше 150 хвилин на тиждень у вигляді аеробних вправ або 75 хвилин на тиждень рухової активності високого рівня інтенсивності у вигляді аеробних вправ. До рухової активності рекомендовано включати активне дозвілля та відпочинок : біг, ходьба, танці, спортивний туризм, плавання, йога, фітнес тощо.
  • 65 років і старші Аеробна активність: рекомендована рухова активність середнього рівня інтенсивності має передбачати не менше 120 хвилин на тиждень у вигляді аеробних вправ або 70 хвилин на тиждень рухової активності високого рівня інтенсивності у вигляді аеробних вправ. Проте тривалість одного заняття аеробною діяльністю має бути не менше ніж 10 хвилин. До рухової активності рекомендовано включати аеробну діяльність у групових заняттях, прогулянки на свіжому повітрі( не менше ніж 40-45 хвилин на день) та активне дозвілля.

З метою підвищення рухової активності Каланчацькою  селищною  радою введено посади інструкторів-методистів з фізичної культури та спорту, які зможуть допомогти жителям громади визначитися, як саме потрібно рухатися, щоб бути здоровим у будь-якому віці.

Запрошуємо усіх бажаючих звертатися за допомогою до інструкторів с.Роздольне, с.Новокиївка, с.Олександрівка, с.Гаврилівка Друга та смт Каланчак. Докладна інформація за тел..3-14-93 (відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Каланчацької селищної ради, Катерина Юріївна).

Інструктор-методист з фізичної культури та спорту відділу освіти, молоді та спорту Боднарук К.Ю.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь