Береза Олександр Григорович

Дата: 12.10.2018 18:08

Народився Олександр 28 липня 1971 року в смт.Каланчак в родині Григорія Івановича та Ніни Степанівни Берези. Хлопець підростав, був гарним помічником батькові. Добре навчався в школі. Після закінчення школи вступив до Каховського технікуму. 1989-1991 – дійсна служба в армії. Під час строкової служби в армії батькам неодноразово приходили подяки за добре виховання сина. Повернувшись зі служби додому, одружився. Разом з дружиною виховував двох доньок – Анастасію та Анну. Працював у рідному селищі. Коли над країною нависла загроза, у серпні 2014 року був мобілізований в Чернігівську область, пізніше був переведений до 79-ї Миколаївської аеромобільної бригади, де був командиром ІІ-ї роти 6-ї аеромобільної бригади. 13 листопада 2015 року роту разом з командиром відправили в зону АТО виконувати військовий обов’язок. Мирні солдатські будні не можна порівняти з тим пеклом в яке Олександр разом з побратимами потрапив біля Донецького аеропорту. 24 січня 2015 року під час штурму Донецького аеропорту обірвалося життя молодшого сержанта Берези Олександра Григоровича. Він був командиром бронетранспортера, любив і беріг своїх побратимів, але сам не вберігся. Указом Президента України №282/2015 від 23 травня 2015 року «За особисту мужність і високий професіоналізм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Олександра Григоровича Березу нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). В школі, яку закінчив Олександр було встановлено меморіальну дошку в пам’ять про загиблого героя.