Іржик Юрій Іванович

Дата: 12.10.2018 18:09

Народився 22 квітня 1988 року в селі Заводське Чортківського району Тернопільської області, а незабаром родина переїхала до селища Каланчак. Тут закінчив школу, звідси був призваний на дійсну службу і з травня 2006 по травень 2007 року служив стрільцем. Юрій мріяв про військову кар’єру – вивчитися і стати професійним захисником Вітчизни. З початку антитерористичної операції у 2014 році пішов на мобілізацію до армії. Служив на сході України у зоні бойових дій. У тяжкий час для нашої країни, він зробив головний крок до своєї мрії, захистивши те, чим дорожив найбільше – свою землю, свою родину, свою країну. У званні сержанта був командиром другої роти першого взводу 21 батальйону «Сармат», з 20 серпня 2015 року продовжував службу за контрактом. Юрій був дуже світлою та життєрадісною людиною. Завжди усміхнений, жартівливий «Йожик», як його називали товариші, був сміливим воїном, хорошим товаришем. На жаль, під час розвідки на Маріупольському напрямку Юрій з побратимами наштовхнувся на диверсійно-розвідувальну групу противника. І вже близько 10 години 23 травня 2016 року під час мінометного обстрілу життя хлопця обірвалося. Указом Президента України №23/2017 від 3 лютого 2017 року «За особисту мужність і високий професіоналізм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Юрія Івановича Іржика нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). В пам’ять про юного героя встановлена меморіальна дошка в школі, в якій навчався герой України.