Війна — найбільше з лих І виростають покоління, Котрі не чули тишини. О, найстрашніше з літочислень Війна — війною — до війни!/ Л. Костенко /

Дата: 20.02.2019 08:02

Світле, чисте небо над головою. Повноцінне хороше життя. Впевненість у завтрашньому дні. Безтурботне і щасливе дитинство. Спокійна і гідна старість. Що ще потрібно людині? Але на жаль, в нашому житті не все так просто.
Війна… Це слово асоціюється з чимось жахливим і стає трохи не по собі. Наша Батьківщина пройшла через велику кількість воєн… Афганська війна належить до тих подій 20-го століття, які ще не знайшли свого повного та об’єктивного висвітлення й аналізу. Вона залишається «білою плямою» новітньої історії.
Тридцять років тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Закінчився рахунок втрат наших солдатів.
Відтоді ця дата увійшла в історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Традиційно, цього дня у Головному будинку культури відбувся захід. З промовою виступили депутат Херсонської обласної ради, заступник голови ОДА, засновник благодійного фонду – Рищук Євген Миколайович, Каланчацький селищний голова – Зінчук Володимир Калинович, перший заступник голови районної державної адміністрації – Чурай Сергій Анатолійович, голова районної ради – Замма Ігор Борисович, голова районної спілки ветеранів Афганістану – Самойлов Віктор Олександрович та воїн – афганець – Коваленко Віктор Ілліч.
Правда про Афганську війну… Вона різна... Нерідко хвороблива й гірка... 30 років, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів в одну родину, де біль одного віддається болем іншим, а радість стає загальним почуттям.
Афганська війна… У неї свій рахунок, своя безжалісна арифметика…
У числі тих, хто не повернувся з цієї війни, є імена наших земляків. Це Сітарський Григорій Володимирович, Шуруба Микола Миколайович, Смірнов Сергій Леонардович, Хмель Ігор Сергійович.
Вісімнадцятирічні хлопці показали приклад найвищої мужності і героїзму в чужій країні. Демонструючи зразки мужності, жоден з них не думав про почесті та нагороди. Вони вірили, що займаються потрібною справою – допомагають простому народу Афганістану відстояти своє право на краще життя. У нашій пам’яті назавжди залишаться імена загиблих на цій страшній війні.
А сьогодні не обійшлося без приємних моментів: орденами до тридцятиріччя з дня виводу військ були нагороджені ветерани:
Алєєв Віталій Іванович
Батяло Федір Федорович
Бірюк Микола Миколайович
Бруцький Микола Миколайович
Вітвицький Сергій Андрійович
Гавріх Олександр Володимирович
Годунко Юрій Миколайович
Грицюк Анатолій Миколайович
Гуляєв Василь Павлович
Дубина Олександр Адамович
Заїка Сергій Валентинович
Закльопний Володимир Іванович
Зелінський Віктор Миколайович
Канівець Ігор Олексійович
Карпов Олексій Михайлович
Кім Дмитро Григорович
Коваленко Віктор Ілліч
Кравченко Ігор Анатолійович
Кравчук Віктор Броніславович
воїн – афганець, який захищав Батьківщину у зоні АТО – Клочков Микола Петрович.
Лобода Віктор Володимирович
Скригун Віктор Павлович
Миронюк Сергій Григорович
Маслаківський Віктор Станіславович
Мокшин Олександр Олексійович
Нємків Валерій Миколайович
Опанасюк Валерій Миколайович
Пальчіков Анатолій Антонович
Плужник Олександр Петрович
Підвисоцький Ігор Мирославович
Пометун Сергій Олексійович
Прохоренко Сергій Миколайович
воїн – афганець, який захищав Батьківщину у зоні АТО – Руденко Валентин Іванович.
Русал Сергій Пантелійович
Самойлов Віктор Олександрович
воїн – афганець, який захищав Батьківщину у зоні АТО – Сімейко Віктор В’ячеславович
Соценко Сергій Володимирович
Стахурський Юрій Доменікійович
Субот Станіслав Михайлович
Тимошенко Богдан Анатолійович
Тупиця Геннадій Олександрович
Шередько Віктор Іванович
воїн – афганець, який на даний час захищає Батьківщину у зоні проведення операції об’єднаних сил – Цимбалюк Сергій Леонідович
Завершився захід покладання квітів до обелізку загиблим воїнам афганцям.