КАЛАНЧАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Херсонська область

"Про особливості праці неповнолітніх"

Дата: 14.05.2019 09:42
Кількість переглядів: 595

Національним законодавством передбачено можливість працевлаштування осіб, яким ще не виповнилося 18 років. При цьому, особи, яким виповнилося 16 років, мають право на працевлаштування на загальних підставах. Як виняток, на роботу можуть прийматися і особи, які досягли 14 річного віку, при цьому вони можуть бути залучені тільки до виконання легкої роботи, яка не завдає шкоди здоров’ю та навчанню.

При прийнятті на роботу особи, якій не виповнилося 16 років, необхідно обґрунтувати необхідність її працевлаштування, у такому випадку необхідно додати до її особової справи згоду одного з батьків, копію паспорта або свідоцтва про народження, документ, який підтверджує, що робота буде виконуватись у вільний від навчання час.

При використанні праці неповнолітніх існують певні обмеження, так забороняється використовувати працю неповнолітніх у нічний час, заборонено залучати таких осіб до надурочної правці, та праці у вихідні дні. Забороняється залучати неповнолітніх до важких робіт, робіт із шкідливими, або небезпечними умовами праці, підземних робіт, робіт, пов’язаних із підійманням і переміщенням речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Звільнення з роботи неповнолітніх осіб з ініціативи власника допускається лише зі згоди служби у справах дітей. Якщо продовження роботи неповнолітнього працівника загрожує його здоров’ю або порушує його законні інтереси, батьки, усиновителі і піклувальник неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю, мають право вимагати розірвання трудового договору з неповнолітнім.

Роботодавець зобов’язаний здійснювати працевлаштування неповнолітніх працівників в випадках їх звільнення у разі виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають продовженню даної роботи, у разі поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу, за умов зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності кадрів або штату працівників, банкрутства. Неповнолітнім особам, при скороченій тривалості робочого часу, заробітна плата виплачується у повному обсязі. Особи віком до 18 років мають право на щорічну основну відпустку тривалістю 31 календарний день у зручний для них час.

Щорічна основна відпустка неповнолітнім може надаватись також у перший рік роботи за їх заявою до настання шестимісячного строку безперервної роботи на даному підприємстві, в організації, установі. Ненадання щорічної відпустки особам віком до 18 років протягом робочого року забороняється. Це означає, що заміна неповнолітнім всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається.

Також варто зазначити, що неповнолітніх осіб приймають на роботу тільки після проходження попереднього медичного огляду. Медичний огляд для таких осіб є безкоштовним. А для працюючих, на час проходження медичного огляду зберігається середня заробітна плата.

За безоплатною правовою допомогою можна звертатися до відділу «Каланчацьке бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Херсонській області, який знаходиться за адресою: смт Каланчак, вул. Херсонська (Леніна), 9 (1-й поверх), тел.: (05530)3-15-03 або за скайп зв’язком: Каланчацьке бюро правової допомоги (kalanchatske@legalaid.ks.ua)

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь