Каланчацька громада
Каланчацький район, Херсонська область

День пам’яті та примирення

Щоб зрозуміти тих, хто пережив війну, не достатньо читати історію та знати бойові пісні про звитягу. За ними лунає ще безліч голосів: матерів, які чекали своїх синів і дочок; жінок, які проводжали коханих у бій; дітей, які зіткнулися з нечуваною жорстокістю і смертю змалку. Це голоси смутку і вдячності, болю від втрати і надії на повернення. Голоси тих, хто був достатньо мужнім, хто знав, заради чого потрібно йти вперед. Більшість пісень, що їх слухали й співали українці, які воювали у складі радянської армії, спершу були віршами, і лише деякі одразу були покладені на музику.

08 травня Каланчацька громада відзначає День пам’яті та примирення великим святковим концертом, в якому є смуток минулих літ і світле майбуття. Військові пісні та романтичні сподівання. 
Здавалось, хіба ж під час війни до пісень? А їх написано, сотні й сотні.
Друга світова війна є одним із найважчих періодів в історії нашої країни. Українці воювали у складі одразу двох армій: Радянського Союзу і партизанських загонів ОУН-УПА. Ми пам’ятаємо про цей трагічний досвід не лише завдяки історичним документам. Набагато ближчою і зрозумілішою для людини є мова культури: художніх творів, віршів і пісень.
Прислухаючись до голосів, які звертаються до нас із цих пісень, вивчаючи їхню історію, ми вшановуємо пам’ять усіх тих українців, які боролися і перемогли.

Під час концерту до присутніх звернулися селищний голова Володимир Зінчук та голова районної ради – Ігор Замма. Вони зауважили, що ми кожен дорослий та свідомий українець повинен не лише навчати дітей культурної поведінки, а й знайомити з історією, з нашими героями. Українські солдати боронили свою землю під час Другої світової війни. І так само нині наші хлопці захищають країну на сході. 
На концерті були не тільки сумні пісні, а й веселі танцювальні номери, щоб підкреслити: якою б довгою не була війна, ми боремося за життя»« повернутися до списку новин