Каланчацька громада
Каланчацький район, Херсонська область

Станція Крути – лише маленька точка на карті залізничних сполучень. І – тільки одна із численних битв в одвічному "хрестовому поході" Росії проти України

І скільки б років не минуло, ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. І це відбувається як з боку суспільно - політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу вельми шанованих дослідників. Одне ми знаємо точно, 102 роки тому біля залізничної Станції Крут відбулась битва, що увійшла в історію нашої держави, як символ патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежність України.
Щороку, 29 січня, ми вшановуємо пам'ять студентів, які загинули виступивши проти 6 тисяч більшовиків. З цієї нагоди в малій залі Головного будинку культури, за участю молодого покоління громади, відбувся захід.
До присутніх звернулись перший заступник селищного голови Андрій Лабушний та бунчужний Каланчацького козацького куреня прогнойської паланки Херсонського коша Василь Федчишин. Вони розповіли про подвиг українських юнаків під Крутами, які своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за незалежність України, і навічно залишилися в історії, як символ національної честі.
І скільки б років не минуло, ми завжди будемо пам’ятаємо їх подвиг!« повернутися до списку новин