Про новий адміністративно-територіальний устрій та його вплив на суспільне життя
Громади – для громадян. Район – це адміністративно-територіальна одиниця для органів виконавчої влади, і для пересічної людини їх реорганізація практично нічого не змінює.
60% податку на дохід фізичних осіб (ПДФО), які проживають у межах району, замість району, йтимуть одразу в територіальні громади.
Нові райони створюються для організації ефективної системи виконавчої влади, щоб держава могла ефективно керувати територіями, організовувати роботу різних структур на місцях – судів, податкової, соцзахисту, пенсійного фонду, поліції тощо.
Їхати в районний центр для отримання адміністративних послуг не потрібно.
В кожній територіальній громаді повинен бути створений центр надання адміністративних послуг. Саме там можливо буде отримати всі необхідні послуги.
Нові райони пов’язані з місцевими виборами. Окрім голів та депутатів громад, на місцевих виборах 25 жовтня обиратимуться депутати і районних рад. Повноваження громад та райрад будуть розмежовані. Райради підтримуватимуть громади, зокрема заклади, які громади не зможуть взяти собі на утримання, – лікарні, позашкільні навчальні заклади, дитячо-юнацькі спортивні школи, дитячі будинки, будинки для людей похилого віку.
Суди, відділення прокуратури, пенсійного фонду тощо наразі працюватимуть у звичайному режимі.
Школи, лікарні, будинки культури в ліквідованих районах нікуди не зникнуть. Більшість цих об’єктів просто змінять юридичний статус – перейдуть від району до громади, на території якої вони фізично розташовані.
Реорганізація районів почнеться після перших місцевих виборів 25 жовтня.
Управління суспільних комунікацій ХОДА
21/08/20