КАЛАНЧАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Херсонська область

Супрун Олександра Іванівна

Дата: 01.04.2021 15:11
Кількість переглядів: 654

Фото без описуНародилася перед самою війною, 01 квітня 1941 року в селищі Каланчак Херсонської області в багатодітній сім'ї сільського коваля.
На її дитячу долю випало воєнне лихоліття Великої Вітчизняної війни. Олександра Іванівна має статус «Дитина війни».
Шестеро дітей виховувало подружжя Кравченків:  Іван Семенович та Мотрона Тихонівна.

 

Олександра Іванівна дуже любила вчитися, захоплювалася уроками української літератури, любила поезію. Завжди була активісткою, займалася спортом, зокрема акробатикою. Це приносило їй велике задоволення, додавало сили і краси.
У  1959 році закінчила 10 класів Каланчацької середньої школи № 1. По закінченню школи вступила до медичного училища, мала намір продовжити сімейну традицію. Але, на щастя, дуже швидко зрозуміла, що медицина – не її покликання. В її уяві завжди лунала мамина пісня, яка пізніше переросла в глибоке захоплення літературою.
Усе частіше брала до рук шевченківський «Кобзар», поезії з якого всі знала напам'ять. У душі все частіше бриніла ніжна мелодія неповторної чарівності слова.
Олександра Іванівна з кожним днем все більше відчувала, що повинна навчати дітей, прагнула разом із ними поринути у світ прекрасного. Думками вона була вже у школі, серед допитливої, гомінливої дітвори. Мріяла, як поведе їх безкрайніми шкільними просторами в незвідану чарівну, незабутню країну знань, у цікавий та загадковий світ рідної мови та літератури.

Мрія дівчини здійснилася – доля привела її до Херсонського педагогічного інституту. Стала студенткою філологічного факультету. Навчалася і одночасно працювала вчителем восьмирічної школи. З успіхом закінчила Херсонський педагогічний інститут, філологічний факультет, за спеціальністю українська мова і література.
Педагогічну діяльність розпочала в 1960 році, вчителем Гаврилівської  восьмирічної школи, а згодом – Новокиївської середньої школи. 
З 1967 по 2020 рік працювала вчителем української мови і літератури Каланчацької загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1.
 За 50 років педагогічної діяльності здобула високий авторитет і визнання на теренах освіти Херсонщини. 
Олександра Іванівна Супрун досягла найвищих вершин своєї праці й понині залишається для багатьох поколінь вдячних каланчакців головним світочем у їх інтелектуальному житті.

Позаду тяжкі дороги. Кожен її урок – це відкриття, пізнання нового, незвіданого. Література і мова - предмети, які впливають на формування світогляду юних, допомагають в ідейному загартуванні. І провідником у цей світ була Олександра Іванівна, яка навчала дітей бути мудрими, долати труднощі, обирати правильну стежину в житті, формувати характер та загартовувати волю, уміти відрізняти добро від зла.

Відзнаки Олександри Супрун: 

  • «Кращий учитель селища Каланчак 2004 року» (до 210- річниці заснування селища Каланчак).
  • У 2011 році – нагороджена ювілейною медаллю «20 років Незалежності України».
  • У 2006 році – учасниця «Конгресу захисту української мови».
  • Отримала звання «Заслужений вчитель України».

Досвідчений педагог-словесник, вона створила власний стиль і власну систему навчання рідної мови, досвід Олександри Іванівни Супрун вивчається і пропагується на обласному рівні Південноукраїнським регіональним інститутом післядипломної освіти і Херсонським педагогічним університетом. 
Найвища ж нагорода вчителя – її учні, неодноразові переможці Всеукраїнського конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика. 

Немає жодної людини у нашому селищі, районі, яка б не знала цю чудову, прекрасну жінку, справжнього майстра педагогічної справи, яка завжди прагне робити людям добро. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь