Символіка села Новоолександрівка

Дата: 10.03.2021 16:30

Фото без описуГерб являє собою щит прямокутної форми із заокругленою нижньою частиною.
Тло щита двоколірне. Він поділений на два поля-жовте та синє. Це традиційні кольори українського  прапору.
У жовтому полі зображено гілку дуба з трьома жолудями. Це символ нашого Веселівського саду. Вона символізує силу, мужність, твердість намірів, жолуді – зрілість і історичну давність, оскільки сад було засаджено ще за часів Софії Богданівни Фальц-Фейн. Отже, дубове листя з жолудями – це символ повної сили нашої громади, її зрілості.

Жовтий колір – символ світла ,сонця, тепла, колір нашої благодатної землі де колосяться безмежні поля пшениці. У блакитному полі розміщено золотий колос. Це символ родючості, багатства. Він також вказує на основне заняття людей – землеробство. Колос має сім зернин – це кількість вулиць у нашому.

Синій колір – це чесність, великодушність, вірність, добро, слава. Це колір неба. В нижній частині щита зображено воду, що символізує  річку Каланчак, яка протікає нашим селом і має давню історію.
Вперше її згадує Геродот в V столітті до нашої ери під назвою Гіпікіріс.
Також землями нашого села проходять води Північно-Кримського каналу. Вода це символ чистоти, руху, життя.
Над водою сходить сонце. Прямі промені означають, що сонце сяюче. Променів вісім. Вісім – це число гармонії, нескінченності. Надії на те, що село житиме й процвітатиме під ласкавими променями нашого південного сонця.
На червоних стрічках: зверху – назва села, знизу – рік утворення. Червоний колір з відтінками жовтого – це колір сонця, тепла, колір півдня, бо саме на півдні України знаходиться наше село. А також червоний колір – це символ любові, мужності , славетного історичного минулого.