Символіка села Роздольне

Дата: 10.03.2021 16:35

Опис герба села Роздольне Херсонської області

Фото без описуНа основі, перетятої хвилясто на 3 срібні та 2 сині поля, виходить зелене вістря, в якому відкрита золота мушля з чорною перлиною на срібному внутрішньому полі.
Обабіч на золотих полях – по червоній квітці тюльпана Шренка.

Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш, увінчаний золотою сільською короною з колосків, що свідчить про статус поселення.

Опис  прапора села Роздольне Херсонської області

Квадратне полотнище. У центрі – рівностороннє трикутне зелене поле з хвилястою основою і вершиною посередині верхнього краю полотнища.
На ньому відкрита жовта мушля з чорною перлиною на білому внутрішньому полі, обабіч на жовтих полях – по червоній квітці тюльпана Шренка. Знизу – три хвилясті смуги (2 білі і 1 синя).
Мушля з перлиною символізує виникнення поселення як економії Дофіно, яку вважали «перлиною» володінь Фальц-Фейнів.

Срібна хвиляста основа вказує на розташування селища над Чорним морем.
Квітки тюльпана Шренка та зелене поле означають унікальність місцевої флори.  Золоте поле уособлює багаті землі Степової України.

Автор герба та прапора – Андрій Гречило, голова УГТ, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України, член Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України.