Символіка селища Каланчак

Дата: 12.03.2021 09:09

Опис герба селища Каланчак

Фото без описуОсновною геральдичною фігурою герба селища Каланчак є зображення щита в обрамленні польових ірисів.
Висота герба дорівнює його ширині.
Зображення герба пояснює історію селища Каланчак.
Герб виконується в кольоровому та чорно-білому варіанті. При кольоровому зображенні поле щита жовте, що асоціюється з степом та жнивним полем, який закінчується голубою стрічкою шириною в 1/8 частини герба, що символізує річку Каланчак.
Основу селища, на хвилях якої творилася його історія. Про це свідчать і три хвилясті лінії на жовтому тлі, розташовані трохи нижче від центра герба. На голубій стрічці білими літерами викарбовано слово «Каланчак».
В центрі щита знаходиться скіфський тюльпан в оточенні чотирьох шестикутних зірок білого кольору, що уособлюють стародавні поселення та Чумацький шлях, який проходив через селище на Крим.
Нижню частину щита закінчують перехрещені спис та рожон, древка яких червоні. Це символи козацької звитяги, працьовитості і волелюбності членів Каланчацької громади.
У верхівці герба видно шестиступінчату стіну укріплення жовтого кольору,
в географічному (чорно-білому) варіанті предмети різноманітної кольорової гами, крім жовтого, виконуються сірими фарбами, а інші – білими.
Зображення селищного герба може розміщуватися на окремих спеціальних конструкціях як тимчасових, так і стаціонарних установках, щитах, екранах при  в’їзді в селище, в рекламних оголошеннях до святкування Дня селища, бланках грамот, подяк селищного голови. Розміщення герба селища на продукції різних видів підприємницької діяльності проводиться згідно законодавства України про рекламу.

Опис прапора селища Каланчак

Фото без описуПрапор Каланчацької територіальної громади — офіційний символ, затверджений  Рішенням XIII сесії селищної ради скликання.
Полотнище прапора розділяє три різнокольорові вертикальні смуги однакового розміру. Жовта смуга символізує степ та жнивне поле, синя – річку Каланчак основу селища, на хвилях якої творилася його історія. Червона – символ козацької звитяги. Посередині прапора зображено герб селища.
Прапор територіальної громади селища піднімається на будинку, де працює селищна рада поряд з Державним прапором України, а також під час проведення селищних заходів.
Зображення селищного прапора може розміщуватися на бланках грамот, подяк селищного голови, рекламних оголошеннях до святкування Дня селища, тощо.

Г і м н
Каланчацької селищної ради затверджений рішенням восьмої сесії Каланчацької селищної ради XXIV скликання 2003 року

Селищним гімном територіальної громади Каланчака є гімн на музику Вадима Куршпиля із словами вірша Петра Герасимчука в такій редакції:

Безмежні простори Таврійського краю,
Колосяться хлібом налитим поля.
Це вільна держава – моя Україна,
Це рідна моя Каланчацька земля.

Приспів: В ногу йдемо з українським народом
Слава його не померкне в віках.
Жовто-блакитне знамено свободи,
До нових вершин нам показує шлях.

В нелегкій борні, щоб здобути свободу.
Народ України з прадавніх часів
Боровся за волю, за місце під сонцем,
Ми ж горді нащадки борців з Турбаїв.

Приспів

Ми діти твої, незалежна державо,
Звеличимо працею рідний свій край.
О, Боже, великий, могутній, єдиний
На подвиги мирні нас благословляй.

Приспів

У пісні прославимо край свій Таврійський
Щоб знаним у світі став наш Каланчак,
Щоб славу батьків пронесли наші діти
Живи й процвітай, рідна земле, в віках.