ЗИМУ ПРОВОДЖАЛИ, ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЛИ…

Дата: 13.03.2021 10:05

Фото без описуОстанній тиждень перед Великим постом в Україні називають Масляною. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів.
Ось і в цьому році святкування Масляної у селищі Каланчак розпочалося у п’ятницю на площі імені Т.Шевченка.

Селищний голова Світлана Фоміна привітала всіх присутніх зі святом, висловила найкращі побажання та запросила до народного «млинцевого» гуляння.
Майстер-класи, святкові лотереї, співи і танці – далеко не весь перелік розваг, які зробили Масляну по-справжньому цікавою і веселою.
Надзвичайно видовищним в цьому році видався конкурс млинців. Яких тільки частувань не було на столах конкурсантів! Оцінити оригінальність страв було нелегко. Але журі впоралося. Тож, у номінаціях:
- «Найвища стопка млинців» переміг трудовий колектив Каланчацької ЦБС та Червоного хреста;
- «Балакуча господиня» переміг трудовий колектив Головного будинку культури;
- «Блинна композиція» переміг трудовий колектив ясла-садка № 1 «Сонечко»;
- «Секретна зброя» перемогли мешканці мікрорайону «Партизан»;
- «Секрет краси» переміг трудовий колектив ясла-садка № 3 «Вишенька»;
- «Всім млинцям млинці» переміг трудовий колектив ясла-садка № 2 «Казка», який по праву зайняв перше місце в конкурсі млинців.
А ще усім припала до смаку каша з вогнища. А кашовари, умілі майстри, – представники Каланчацького козацького товариства Прогнойської паланки Херсонського коша Українського козацтва.

Організатори свята вдячні всім, хто долучився до його підготовки та проведення. Приємно, що наша громада має потенціал, який дозволяє проводити подібні заходи, котрі покликані об’єднувати людей.

Автор: Ірина КУЮН, керуюча справами (секретар) виконавчого комітету