Ой масляна прийшла, нам весну принесла…

Дата: 14.03.2021 08:38

Фото без описуТрадиційні обряди гуляння Масляної переходять з покоління в покоління і вже сьогодні набули масштабних відголосів майже у кожному куточку України. От і в Хорлах 13 березня відзначили Масляну за всіма звичаями та традиціями.

Староста села Ігор Бобер привітав усіх учасників зібрання, побажав міцного здоров’я, добробуту в родинах, святкового весняного настрою. З вітальним словом звернулася до присутніх на святі і селищний голова Світлана Фоміна.

Святкове дійство видалося колоритним та різнобарвним. Перед мешканцями та гостями села виступили юні артисти та співочі гурти сіл Хорли, Олександрівка, Привілля, Роздольне, Бабенківка Друга.
Для найменших гостей свята стало справжньою насолодою катання на конях.
Підігрівав настрій гарячий глінтвейн, кава та чай і, звісно ж, млинці, вареники, пироги.
Народне гуляння завершилось вже традиційним спаленням опудала. Вважалося, що разом зі спаленням люди позбавляються від всіх негараздів і напастей, які супроводжували їх у минулому.
Попереду – весна, а з нею нові зустрічі й свята, сподівання, надії, задуми.

Автор: Ірина КУЮН, керуюча справами (секретар) виконавчого комітету