Володарі водної стихії

Дата: 15.03.2021 21:15

Фото без описуВеликі перетворення сталися у нашому рідному краї на початку 60-х, коли в посушливі степи прийшла життєдайна вода.

На території району завершились масштабні меліоративні роботи: прокладено трасу Північно-Кримського зрошувального каналу, водами якого зрошувалася половина орних земель.

Більшість жителів району були активними учасниками спорудження найбільшої з будов водної зрошувальної траси Північно-Кримського каналу.

Головна магістраль каналу, що має ширину 120 м, глибину - 4 м, пройшла за 3-4 км від селища Каланчак.

З нагоди цієї події в Каланчацькому районі (нині - Скадовський), на узбіччі водної артерії встановлено пам'ятний знак, на відкриття якого у 1963 році був присутнім М.С.Хрущов - тодішній генеральний секретар ЦК КПРС.

З отриманням води, п'ять господарств району стали займатися виробництвом однієї з самих трудомістких культур - рису, отримуючи урожай від 40 до 50 центнерів з гектара.

Джерело: нарис //Каланчак... Перлина таврійського краю/ автор Надія Федкевич. - 166 с.