Насильство в сім’ї: що робити?

Дата: 16.03.2021 16:07

Фото без описуЩо ж робити, якщо у вашій сім’ї відбувається той чи інший вид насильства?
На жаль, не кожна жінка може відразу розпізнати, що в її сім’ї відбувається насильство. Зазвичай до такого типу відносин приходять з часом, коли накопичуються образи і невирішені конфлікти.
Якщо ви стали помічати, що ваше спілкування зійшло майже нанівець – задумайтесь.

Якщо бачите, що ваш чоловік говорить вам про любов, але при цьому знаходиться в напрузі і стискає кулаки – починайте хвилюватися.
Якщо ж відбувається вибух, і чоловік застосовує до вас фізичне насильство, а ви в черговий раз думаєте, що цього не повториться – біжіть!
Не думайте, що вам вдасться змінити чоловіка або його ставлення до вас. Ні своїми вчинками, ні поведінкою ви не зможете вплинути на нього. Зрозумійте, що ця людина, дуже близька вам і дорога, – хвора . Проблема не у вас, а в ньому. І він ніколи не зупиниться. Так, покинути його складно. Кожна жінка замислюється про те, що йти їй нікуди. Особливо, якщо немає поруч близьких людей. Перспектива залишитися зовсім одній часто є причиною, щоб залишатися в сім’ї, де є насильство. Це зрозуміло. Будь-яке розставання – важко. Часто наші страхи не дають нам бачити ситуацію в цілому. Ми судимо тільки зі своєї точки зору, з маленького замкнутого світу. І гвалтівники цим користуються. Вони маніпулюють жінкою, постійно дорікаючи в тому, що вона ні на що не здатна. Ви – здатні! Ви своїми розумними обдуманими вчинками здатні захистити своїх дітей! Статистика таких сімей невтішна – насильство, що застосовується до матері, застосовуватиметься і до дитини . А чи є у жінки щось цінніше, ніж її власна дитина? Ні. І вам треба жити заради неї. Якщо, прочитавши цей матеріал, ви зрозуміли, що у вашій родині насильства немає – цінуйте свою сім’ю. Не дозволяйте ні собі, ні комусь іншому впливати на ваше життя. Бережіть один одного!

Якщо ви стали жертвою домашнього насильства:
- викличте поліцію за номером 102;
- зателефонуйте на Національну «гарячу лінію» за номерами телефонів: 0 800 500 335 або з мобільного 116 123;
- якщо у сім’ї є діти, які стали жертвами насильства або були свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей.
Не будьмо байдужими до конкретної людської біди! Разом ми можемо створити соціальний простір, вільний від насильства!

Джерело: інформаційні ресурси мережі Інтернет