Білобров Іван Герасимович

Дата: 01.04.2021 14:53

Фото без описуНародився 25 березня 1921 року в селищі Каланчак, навчався в середній школі №1.
Війна 1941 року застала в Севастопольському навчальному загоні моряків, які охороняли штаб Чорноморського флоту...

В 1941 році з самого початку війни і до її закінчення був помічником командира бронекатера .
В загоні бронекатерів воював на Волзі, відбиваючи атаки фашистів, нашестя ворожої авіації, переправляючи через Волгу зброю, їжу для захисників Сталінграда, евакуюючи поранених. За збитих двох «юнкерсів» нагороджений орденом Червоної Зірки.
Брав участь у звільненні Будапешта, Белграда , Відня.
Всього мав 20 нагород. З них: два ордени Великої Вітчизняної війни І і II ступенів, орден Червоної Зірки, югославський орден Партизанської зірки II ступеня, медаль Ушакова та ін.
Учасник Параду Перемоги 1945 року на Красній площі в Москві, де представляв Дунайську флотилію.
Після війни працював у районному фінвідділі , старшим інспектором держстраху, головою радгоспу, уповноваженим відділу Херсонського облвиконкому за використанням трудових ресурсів.
До останніх років свого життя брав активну участь в патріотичному вихованні молоді селища .