Максим Степанов: «Щеплення вакциною CoronaVac розпочнуть після 10 квітня»

Дата: 11.04.2021 09:34

Фото без описуЩеплення вакциною CoronaVac в Україні розпочнуть робити після того, як препарат пройде необхідний лабораторний контроль.

Прогнозовано, це відбудеться з 10 квітня. Про це зазначив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Вакцина, згідно з усіма нашими нормативно-правовими документами, повинна пройти лабораторний контроль. Лабораторний контроль має певні терміни. 10 квітня він закінчиться – і відразу цю вакцину почнуть використовувати для щеплень», – сказав міністр.

Зазначимо, що перша партія вакцини CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech прибула в Україну 25 березня. Наразі отримали 215 тис. доз із замовлених 1,915 млн доз препарату.

Лабораторний контроль вакцини здійснюють Держлікслужба й Державний експертний центр МОЗ. Після цього препарат передадуть для щеплень проти COVID-19.

Вакцина CoronaVac є традиційною інактивованою вакциною – на основі «вбитого» вірусу. Її постачають в однодозових шприцах, готових до ін’єкцій.

Фахівці Університету імені Богомольця повідомили, що китайська вакцина CoronaVac має ефективність 83%.

Джерело: МОЗ України