26 квітня – День Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2021 09:07

В історії українського народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли сталася найбільш серйозна техногенна катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції.

Саме в цей день над четвертим реактором Чорнобильської АЕС нічну темряву розірвало полум’я. Радіоактивна хмара після вибуху накрила територію України, Білорусі, Росії та інших європейських країн. Життя багатьох людей розділилося на до і після.

Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох наших земляків.
Земний уклін та довічна вдячність ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які живуть поряд з нами,  Арсієнку С., Віннікову В., Дахну І., Журинському О., Кухарець В., Ліпатнікову І., Мірошниченку О., Москалюку В., Получанову Л., Сікорському В.

Вічна і світла пам’ять тим, кого вже немає поряд з нами,  Бездольному П., Дем’янову А., Дяговцю І., Завадському С., Коневському І., Порхуну С., Корнієнко К., Кравченку О., Сопоту М.

Людство входить у майбутнє, оглядаючись у минуле. Такий одвічний закон історії. У тому, що було, не можна нічого змінити. Але так само нічого не можна забувати. Тому ми маємо берегти пам’ять про події того дня, аби таких помилок більше не повторювалось.

Автор: Ірина КУЮН, керуюча справами (секретар) виконавчого комітету