160 років тому, 22 травня 1861 року, відбулося перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева

Дата: 22.05.2021 11:21

Фото без опису«Як умру, то поховайте
Мене на могилі
Серед степу широкого
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий...»

Т.Г. Шевченко «Заповіт»

Друзі Тараса Григоровича  знали про палке бажання поета бути похованим, згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі. Тому, коли Шевченко помер  у Санкт-Петербурзі, його домовину з прахом через 2 місяці було перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі біля Канева.

Народ назвав Чернечу гору Таросовою. Могилу обклали камінням так, щоб надати могилі вигляду степової могили. Згодом на могилі встановили дубовий хрест. У 1884 р. (через 23 роки) на пожертви народу було встановлено чавунний хрест. І вже в 1939 р. на могилі споруджений пам’ятник, автором якого є скульптор Манізер: двоярусний насип заввишки 6,5 метрів, увінчений лабрадоровим постаментом, що сягає вгору на 7,5 м. На ньому височить 3,5 метрова бронзова  постать  Шевченка.

Кожен рік у день перепоховання до могили  Кобзаря з різних куточків світу  приїжджають шанувальники поета, щоб  засвідчити  пам’ять про Батька України, пам’ять про Великого  Кобзаря!