До 30-річчя назалежності України: НБУ вводить в обіг монету номіналом 250 гривень із золота

Дата: 18.08.2021 07:06

Фото без опису17 серпня 2021 року Національний банк вводить в обіг монету "До 30-річчя незалежності України" номіналом 250 гривень із золота.

Монета присвячена доленосній події, що відбулася 30 років тому, коли 24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла історичний документ – Акт  проголошення незалежності України.

Український народ у різні часи боровся за право мати свою національну державу, мову, культуру. І сьогодні Україна на світовій карті – незалежна держава. Витоки нашої незалежності – в історичній пам’яті народу, його традиціях, духовній та культурній спадщині.

На аверсі золотої монети у центрі розміщене мозаїчне, прикрашене рослинним орнаментом зображення Знака княжої держави Володимира Великого – тризуба, що є символом процесу становлення держави, консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури.

На реверсі монети в обрамленні стилізованих променів зображена головна скульптура Монумента Незалежності України – Оранта-Переможниця з калиновою гілкою в руках (автор Кущ А. В.).

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: Володимир Дем’яненко, Роман Чайковський.
Програмне моделювання – Юрій Лук’янов.

Джерело: Музей грошей НБУ