14 вересня відбулося обрядове дійство «Весілля свічки або одруження комину»

Дата: 14.09.2021 17:10

Фото без описуСьогодні, 14 вересня, у «Каланчацькій садибі» відбулося, приурочене до Дня селища,  обрядове дійство «Весілля свічки або одруження комину».

Цього теплого, зігрітого бабиним літом дня на подвір’ї садиби під відкритим небом зібралися мешканця та гості селища, щоб поринути на кілька століть у минуле та відсвяткувати одне з прадавніх свят на честь осіннього рівнодення, коли літо повертає на осінь.

На святі були присутні гості: голова правління громадської організації «Українська хата – талантами багата» Олег Олексюк, селищний голова Світлана Фоміна, журналіст Валентин Мартинов, почесна громадянка селища Каланчак Олександра Супрун.

Ведучі заходу Лариса Красікова та Марина Масюкова радо всіх зустрічали та захоплююче розповідали про давні українські звичаї та обряди.

На глядачів чекало різноголосся народних пісень у виконанні ансамблів «Южаночка» і «Берегиня» та талановитої каланчацької родини Крайнових Лідії, Олександра, Дениса, Анастасії.

Не обійшлося і без частування. Кожен бажаючий зміг покуштувати запашного весільного короваю.

Вже повернуло на осінь, дні стають коротшими, сонце вже не так пригріває, але у кожного в душі ясною свічкою мерехтітиме згадка про почуте й побачене на сьогоднішньому святі.

Автор: Ірина КУЮН, керуюча справами (секретар) виконавчого комітету селищної ради

Фото без опису  Фото без опису  Фото без опису