28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників

Дата: 28.10.2021 11:20

Фото без опису28 жовтня ми відзначаємо річницю звільнення України від нацистів, вшановуємо пам’ять полеглих, вклоняємось воїнам-визволителям, усім, хто зробив свій внесок у перемогу в Другій світовій війні.

Ця сторінка історії України ніколи не зітреться з пам’яті українського народу. Переможна битва за Україну, яка тривала довгих 22 місяці, стала вирішальною у розгромі військ гітлерівської Німеччини і її союзників.

За перемогу над фашизмом наш народ заплатив неймовірно високу ціну – мільйони загиблих, поранених та ненароджених.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько 3 млн. солдатів і офіцерів, майже 1,4 млн. військовополонених. На окупованій території України загинули близько 3,9 млн. осіб – кожен шостий мешканець. Понад 2 млн. українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Повністю або частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тис. сіл, близько 10 млн. людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тис. промислових підприємств.

В ході війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців, серед яких було чимало розвідників.

Щиро дякую всім ветеранам Другої світової війни, сучасним героям за самовідданість і любов до України.

Світлана ФОМІНА, Каланчацький селищний голова