Як безпечно зустріти Різдвяні та новорічні свята

Дата: 24.12.2021 16:50

Фото без описуЗимові свята - це веселощі, радість, спілкування з родиною та друзями. І для того, щоб вони пройшли безпечно, потрібно пам’ятати про дотримання елементарних правил пожежної безпеки.

Як повідомляють в ДСНС, згідно з статистикою, у період новорічних та Різдвяних свят значно зростає кількість пожеж, а також випадків травмування людей, спричинених неправильною експлуатацією піротехнічних виробів та електрогірлянд низької якості.

Ось основні правила:

• Ялинку необхідно встановлювати лише на стійкій основі та на безпечній відстані від електроприладів. Заборонено встановлювати її на шляхах евакуації.
  • На ялинку забороняється встановлювати свічки, бенгальські вогні та прикрашати її легкозаймистими матеріалами.
  • Обирати слід електричні гірлянди промислового виробництва, з гарантією якості та закріплювати їх надійно.
  • Забороняється запуск петард, феєрверків, ракет всередині приміщення, з балконів і поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок тощо.
  • Піротехнічні засоби мають бути лише сертифіковані і при купівлі необхідно перевіряти упаковку на відсутність дефектів. Піротехніку не можна зберігати біля приладів опалювання, не варто носити вогненебезпечні предмети у кишенях, обов'язково треба читати і дотримуватись правил експлуатації виробів.

Фахівці ДСНС рекомендують не використовувати хлопавки чи салюти з поваги до людей, які брали участь у бойових діях на сході країни.

Джерело: ДСНС України