Ідентифікація фейків і протидія маніпуляціям: що можуть зробити громади?

Дата: 25.01.2022 17:54

Фото без описуЗавтра, 26 січня, о 13:00 стартує семінар на тему протидії поширення дезінформації для місцевих адміністрацій, вчителів та керівництва шкіл.

Під час спікери дадуть відповідь на такі питання:

• про те, як відрізняти фейки і протидіяти маніпуляціям?
  • що таке історичні фейки і у чому їхня небезпека?
  • що можуть зробити громади для відновлення справжньої історії України?

РЕЄСТРАЦІЯ ОБОВ'ЯЗКОВА за посиланням.

Після реєстрації ви отримаєте лінк на платформу Zoom.

Чому це важливо?

У сучасному світі інформація формує реальність життя людей. Дезінформація і фейки – це інструменти гібридної війни, в яку втягнута Україна. Змінюючи інформацію, можна маніпулювати не лише сьогоденням, але й минулим, стираючи досягнення наших предків або вигадуючи неіснуючі успіхи.

Наше вміння вирізняти фейки і протидіяти маніпуляціям завдяки науковим знанням і поширенню достовірної інформації зміцнює кордони нашої держави.

Модератор:

Сергій Данилов, н.с. Інституту сходознавства НАН України, заступник директора Центру близькосхідних досліджень

Спікери:

• Наталя Бімбірайте, голова правління Культурного центру Україна-Литва, керівниця проєкту.
  • Світлана Біляєва, д.і.н., професорка, начальниця Південної середньовічної експедиції Інституту археології НАН України
  • Олена Афанасьєва, голова ГО «Центр культурного розвитку Тотем».
  • Дементій Білий, історик, Голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України.
  • Ліза Євсеєва, керівник наукових досліджень ГО "Новокаховське товариство охорони культурної спадщини", архітектор

Участь у вебінарі БЕЗКОШТОВНА.

Організатор: ХМГО "Культурний центр Україна-Литва"

Вебінар проходить в рамках грантової програми проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується IREX (Рада наукових досліджень та обмінів) за підтримки Посольств Великої Британії та США. Зміст матеріалів не обов’язково відображає думку та не є офіційною позицією IREX, а також Урядів Великої Британії та США. Дані матеріали дозволяється використовувати із навчальною метою та за умови, якщо це здійснюється безоплатно для кінцевого споживача. Обов'язковим є посилання на IREX та проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».

Джерело: Херсонська ОДА