На Херсонщині розпочалося профілактичне відпрацювання поліції – місячник добровільної здачі зброї

Дата: 22.12.2022 17:24

Із 19 грудня 2022 року на деокупованій території Херсонської області поліція проводить місячник добровільної здачі незареєстрованої вогнепальної та холодної зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, вибухових матеріалів. Громадяни, які у вказаний термін добровільно здадуть до поліції зазначені незареєстровані належним чином предмети, будуть звільнені від кримінальної відповідальності.

Поліція Херсонщини нагадує: незаконне зберігання зброї, боєприпасів, спеціальних засобів та вибухових матеріалів є правопорушенням, за яке передбачена кримінальна відповідальність.

Ст.263 Кримінального кодексу України передбачено, що носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів чи вибухових речовин без передбаченого законом дозволу карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

А носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин, або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Але законодавством також передбачено, що особа, яка добровільно здала вогнепальну та холодну зброю, бойові припаси або вибухові речовини (матеріали), що зберігаються у неї без відповідного дозволу, звільняється від кримінальної відповідальності.

Тож протягом вказаного періоду громадяни можуть звернутися до поліції щодо легалізації в установленому законодавством порядку нереєстрованої зброї. Кваліфіковані консультації можна отримати за телефонними номерами:

- Херсонське районне управління поліції: (098) 13-14-176, (095) 50-38-757.

- відділ поліції № 1 Херсонського РУП (Дніпровський район): (095) 52-77-661.

- відділ поліції № 2 Херсонського РУП (Корабельний район): (095) 50-38-786, (098) 13-47-828.

- Бериславський районний відділ поліції (м. Берислав): (098) 13-47-762.

- підрозділ поліції у смт Білозерка: (095) 50-38-915, (098) 13-47-907.

- підрозділ поліції в смт Велика Олександрівка: (067) 79-07-154.

- підрозділ поліції в смт Високопілля: (068) 93-14-848.

- підрозділ поліції в смт Нововоронцовка: (068) 93-16-060.

Також звертаємося до жителів області: якщо ви володієте інформацією про громадян, які незаконно зберігають зброю, боєприпаси або вибухові предмети, негайно повідомляйте про це до поліції.

Відділ комунікації поліції Херсонської області

Головне управління Національної поліції в Херсонській області