Документ за 5 секунд: на порталі Дія знову можна отримати довідку з Державного реєстру речових прав
Довідка з Державного реєстру речових прав засвідчує, що ви є власником квартири, будинку чи земельної ділянки. Послугою щорічно користується близько мільйона українців.
Наприклад, ви хочете орендувати квартиру і потрібно перевірити, чи дійсно вона належить певній особі. Замовляєте інфодовідку на порталі Дія і можете переконатися, що житло внесене в реєстр, а квартира належить саме орендодавцю. Крім цього, довідка з Державного реєстру речових прав може знадобитися для подальшої оцінки та відшкодування пошкодженого чи знищеного майна через російську агресію.
Раніше на порталі Дія вже можна було отримати таку довідку. За місяць роботи сервісом скористалися майже 18 тисяч разів. Однак з початком повномасштабного вторгнення робота реєстрів була призупинена. Відповідно отримати послугу онлайн теж не було можливості.
З травня реєстри відновили роботу, а разом з ними стали доступними і сервіси на порталі. За цей час ми покращили послугу. Зокрема, запит опрацьовується протягом 3-5 секунд і довідка одразу доступна в розділі «Замовлені документи» на порталі Дія.
Довідка містить усю необхідну інформацію про нерухоме майно із чотирьох основних реєстрів:
-
Державний реєстр речових прав на нерухоме майно
-
Реєстр прав власності на нерухоме майно
-
Державний реєстр іпотек
-
Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна
Щоб отримати послугу, необхідно:
-
авторизуватися в особистому кабінеті на порталі Дія за допомогою електронного підпису;
-
виберіть послугу Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
-
заповніть онлайн-форму із зазначенням критерію пошуку – прізвище та ім'я, серія і номер паспорта, адреса майна, реєстраційний номер, кадастровий номер за яким бажаєте отримати відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
-
оплатіть адміністративний збір – 30 грн.
Проєкт реалізовано Мінцифрою спільно з Міністерством юстиції України за сприяння Програми EGAP, що фінансується урядом Швейцарії та реалізується Фондом Східна Європа.
З сайту Міністерства цифрової трансформації