Що робити, якщо потрапили під завал, - поради від ДСНС України

Дата: 17.01.2023 18:34

• Пам’ятайте, що до місця події вже прямують всі екстерні служби.

• Кличте на допомогу! Намагайтеся кричати, подавати сигнали. Ні в якому разі не використовуйте сірники чи запальнички – це може призвести до вибуху.

• У “хвилини тиші”, що влаштовують рятувальники аби почути людей, які опинилися під завалами, якомога голосніше кричіть та подавайте сигнали.

• Якщо поряд є мобільний телефон та зв'язок - зателефонуйте рідним або на номер 101 та повідомте, де перебуваєте.

• Якщо вас помітили, пам’ятайте, що потрібен час, щоб вас визволити. Спробуйте заспокоїтися і чекайте на допомогу.

• Якщо вас ніхто не чує - спершу оцініть обстановку навколо.

Спробуйте обережно вивільнити руки та ноги. Якщо частину тіла притиснуло уламком і звільнити її неможливо - одразу розпочніть масажувати ділянку тіла вище затиснутої. Це потрібно, щоб підтримати циркуляцію крові та врятувати кінцівку.

• Вкрай важливо не зрушити перекриття чи балки, на яких все тримається. Тому не намагайтеся самотужки розбирати завали довкола себе.

• Якщо вам вдалося вибратися - огляньте себе на наявність травм та ран. За можливості надайте собі та іншим першу домедичну допомогу.

• Якщо розумієте, що немає сил і можливості вибратися самотужки продовжуйте кликати на допомогу та чекати на рятувальників.

• В очікуванні порятунку намагайтеся не отримати переохолодження (якщо поряд є якийсь одяг - спробуйте загорнутися в нього).

Бережіть себе та своїх рідних!

Автор: Антон Костюк, Прес-служба ОДА