Повернути евакуйоване авто з цифровими документами: скористайтеся шерингом водійського і техпаспорта через Дію в застосунку Київ Цифровий

Дата: 07.02.2023 12:49

Щоб забрати авто зі штрафмайданчика після його евакуації, у застосунку Київ Цифровий у кілька кліків поділіться цифровими копіями техпаспорта та посвідчення водія через Дію. Так, інспектор зможе швидше перевірити документи, а ви – забрати авто.

Раніше у таких випадках водіям доводилося фотографувати документи та завантажувати їх у Київ Цифровий. Після сплати штрафу фото техпаспорта та посвідчення водія надходили на перевірку інспектору. Далі водії очікували, доки він перевірить документи та затвердить заяву на повернення автівки. І лише після цього могли забрати свій автомобіль.

Відтепер завдяки інтеграції із застосунком Дія цей процес стане швидшим. Водії можуть скористатися шерингом  документів через Дію та одразу отримати QR-код, щоб забрати авто зі штрафмайданчика. Це зекономить час й інспекторам. Адже вони зможуть миттєво затверджувати заяви на повернення автомобіля після завантаження документів.

Щоб скористатися шерингом документів через Дію у застосунку Київ Цифровий і забрати евакуйоване авто, потрібно:

• відкрити push-сповіщення про те, що ваше авто евакуювали (якщо ви вказали номер авто у своєму профілі в застосунку Київ Цифровий. В іншому разі потрібно натиснути на кнопку «К» внизу головного екрана, обрати сервіс «Евакуація», «Перевірити автомобіль» та ввести номер авто)

• натиснути «Отримати автомобіль»

• пошерити водійські документи через Дію – свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та посвідчення водія

• вказати дату, коли заберете авто

• сплатити штраф і вартість евакуації та зберігання авто

• отримати QR-код для повернення авто

І це все. Їдете на штрафмайданчик, показуєте QR-код поліцейському — він його сканує, щоб переконатись, що ви оплатили штраф. Можете забирати свій автомобіль. І не забувайте паркуватися в дозволених місцях.

За інформацією Мінцифри