На Херсонщині відновлено роботу медзакладів на 81%

Дата: 08.02.2023 15:05

Попри суттєві руйнування через російську агресію медична сфера Херсонщини швидко відновлюється.

Від початку повномасштабного вторгнення росії на Херсонщині вщент зруйновано 27 закладів охорони здоров’я – це 1 лікарня, 7 амбулаторій та 19 фельдшерських і  фельдшерсько-акушерських пунктів.

Пошкоджені 77 установ: 21 заклад, який надає медичну допомогу, 17 амбулаторій, 36 фельдшерських і  фельдшерсько-акушерських пунктів та 3 інші медичні установи.

Але з 163 медзакладів на деокупованій території Херсонської області наразі вже працює 132 (81 %).

Повністю відновлена робота Обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: зараз функціонують 3 станції, 7 підстанцій та 8 пунктів базування. Щоденно в області працює від 30 до 32 бригад швидкої медичної допомоги.

Область має 62 автомобілі «швидкої». 24 з них були виділені нещодавно:

• 18  автомобілів на понад 27 млн гривень розподілило Міністерство охорони здоров’я  (14 вже отримано);
  • 1 позашляховик медицини катастроф для швидкої евакуації населення з віддалених районів надав Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України;
  • 5 нових реанімобілів, оснащених сучасним медичним обладнанням, надійшли від глобальної ініціативи UNITED24 (1 реанімобіль), фонду «Фундації Олени Зеленської» (1 реанімобіль) та від компанії ТОВ «Епіцентр К» (3 реанімобілі).

Нашим медзакладам на постійній основі допомагають міжнародні організації та волонтери, що доправляють необхідні ліки та техніку, а фахівці проводять виїздні прийоми пацієнтів.

Окрім того, на Херсонщині функціонує 40 аптек. У 17 з них пацієнти можуть отримати лікарські засоби безоплатно або з доплатою за рецептом за програмою «Доступні ліки».

Рухаємося тільки вперед!

З сайту Херсонської ОДА