Евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам

Дата: 14.03.2023 16:52

Дорослим необхідно максимально убезпечити дитину від психологічних травм в момент евакуації й адаптації на новому місці.

Щоб максимально уникнути стресових ситуацій, слід дотримуватись такого алгоритму:

Поясніть дитині, що евакуація – це вимушений захід, щоб сім’я перебувала в безпеці.

Поясніть, що ви повернетеся додому, коли безпекова ситуація стабілізується.

У дорозі розважайте дитину іграми та відволікайте розмовами, зберігайте і транслюйте власний спокій і впевненість.

Домовтеся про правила поведінки, зокрема: у небезпечній ситуації дитина повинна виконувати ваші прохання миттєво і без суперечок.

Сфотографуйте дитину перед тим, як вийти з дому: якщо дитина загубиться, у вас буде найбільш точна фотографія, за якою люди зможуть швидше її впізнати.

Переконайтеся, що дитина знає своє ім’я, прізвище, а також імена та прізвища батьків. Покладіть до кишені дитини записку з усіма контактними даними.

Прибувши у прихисток, поясніть, що це ваше нове тимчасове житло, але скоро ви повернетеся додому.

Джерело: Мінреінтеграції

Автор: Антон Костюк, Прес-служба ОДА