КАЛАНЧАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Херсонська область

«Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?» - безоплатний онлайн-курс на Prometheus

Дата: 29.03.2023 11:13
Кількість переглядів: 63

Уміти відрізнити правду від брехні в нинішньому світі – навичка вкрай необхідна, адже ми з вами живемо в часи справжнісінької навали різноманітної інформації. Вона сиплеться на нас практично з усіх шпарин. А в час війни медіаграмотність необхідна – без жодних перебільшень – для захисту свого життя. Адже підлий і підступний ворог веде проти нас війну не лише на полі бою, він намагається вразити нас в інформаційному просторі. Його завдання: поширити зневіру, підірвати підтримку партнерів, посіяти паніку, створити в кожного українця враження, що війну ми програємо або й уже програли.

Медіаграмотність — саме та навичка, що може убезпечити нас від цих негативних впливів. З перших днів повномасштабного вторгнення українці проявили надзвичайну стійкість і виступили єдиним інформаційним фронтом проти держави-агресора. Проте ми відточуємо свою майстерність відбивати ворожу пропаганду та дезінформацію, а ворог так само вдосконалює свої методи. Саме тому надзвичайно важливо постійно прокачувати свої навички – щоб бути в курсі всього нового. Адже ворог хитрий і вигадливий – весь час намагається знайти слабке місце. Застати нас зненацька. Вразити нас там, де ми цього не сподіваємося.

Національний проєкт медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики України спільно з платформою онлайн-освіти Prometheus розробили курс «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?».

Лекторами курсу стали провідні експерти з медіаграмотності, фактчекінгу та комунікацій. Серед них – керівниця національного проєкту «Фільтра» Валерія Ковтун, фактчекерка проєкту StopFake.org Олена Чуранова, засновниця проєкту «НотаЄнота» Альона Романюк, менеджерка в реформі Національної суспільної телерадіокомпанії України Ірина Цибух, директорка агенції Solutions for People Інга Вишневська.

Курс буде корисним всім, хто хоче навчитися фільтрувати інформацію, ухвалювати правильні рішення та бути ефективним бійцем на інформаційному фронті.

Медіаграмотність допоможе правильно відділяти зерно від полови, повсякчас зберігати емоційну та психологічну стійкість, уникати масової паніки, ухвалювати правильні рішення на основі ретельно перевіреної інформації.

Під час навчання будуть розглядатися наступні теми:

  • чому і як медіаграмотність допомагає в ухваленні найкращих рішень;
  • найкращі практики для розвитку рівня критичного мислення;
  • алгоритми перевірки якості контенту українських та закордонних медіа;
  • дослідження експертності авторів, джерел інформації, зокрема Telegram-каналів;
  • цифрові інструменти для швидкої та ефективної перевірки достовірності фото та відео;
  • ключові наративи й тактики російської пропаганди, аби протидіяти їм;
  • визначення маніпулятивного медіаконтенту, дезінформації та шкідливих пропагандистських наративів;
  • основи самостійного створення якісного контенту та уникнення блокувань у соцмережах.

Цей курс є безоплатним та доступним у будь-який час. Після успішного проходження навчання учасники отримають сертифікати.

Реєстрація доступна за посиланням.

Курс проводиться за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів курсу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

З сайту Херсонської ОДА

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь