Як адаптуватися на новому місці? Курс психологічної реінтеграції ВПО
Війна змусила розпочати життя на новому місці, де ви ніяк не відчуєте себе як вдома? Запрошуємо пройти безоплатний практичний курс «Як адаптуватися на новому місці? Курс психологічної реінтеграції ВПО» з адаптації внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на Prometheus!
Тема внутрішніх переселенців вперше стала актуальною навесні 2014 року. З початку ж повномасштабного вторгнення кількість ВПО в Україні сягнула 5,3 мільйона осіб, з яких 55% – це жінки. Це люди, які в одну мить втратили все: дім, роботу, звичне оточення, друзів, соціальні зв’язки. 70% внутрішніх переселенців не мають стабільної роботи. 50% переміщених осіб вимушені орендувати житло, а кожна п’ята родина ВПО виховує дитину віком до 5 років.
І все це не просто статистика. За кожною цифрою стоять реальні люди зі своєю власною історією, у більшості випадків трагічною. Ви стикаєтеся з ними кожного дня у своєму місті – в автобусі по дорозі на роботу, біля дверей дитячого садочку або школи, коли приходите забрати дітей, у магазині, де зазвичай робите покупки. Як підтримати тих, до кого встигла доторкнутися своїми пазурами війна? Чим їм допомогти? Що сказати чи краще взагалі промовчати?
А, можливо, саме ви змушені були тікати від жахів війни, покинувши свій дім, або подивитися їй у вічі, тримаючи в руках зброю. Тоді ви знаєте, як це:
- в одну мить втратити все – дім, роботу, звичне оточення, друзів, соціальні зв’язки;
- прокидатися посеред ночі від жахіть;
- жити з думкою про те, що, можливо, ти ніколи не повернешся додому або тобі нікуди буде повертатися;
- почуватися чужим серед усіх навколо;
- наново будувати своє майбутнє на згарищі, що залишилося від минулого.
Курс допоможе внутрішнім переселенцям отримати якісну психологічну підтримку під час реінтеграції до нового життя. Адже на шляху до перемоги нам усім важливо поступово відновлювати сили, балансувати свій емоційний стан, мати наснагу на щоденне життя та зміни, тримати тил у родині й на робочому місці. Це нелегко, особливо коли місце перебування – тимчасове, чуже, не рідне. Треба докласти чимало зусиль, аби призвичаїти себе та родину, заново збудувати своє життя, налагодити контакти, знайти роботу та нових друзів.
Онлайн-курс відповідає на найпоширеніші запитання внутрішньо переміщених осіб:
- як допомогти адаптуватися до ситуації собі, родині, партнеру, дітям та близьким людям;
- що зробить нове місце перебування насправді «своїм»;
- як знайти нову роботу;
- як знизити внутрішню тривогу та наважитися на нове насичене життя;
- на яку допомогу громади можна розраховувати.
Навчання буде корисним безпосередньо внутрішньо переміщеним особам та членам їхніх родин, а також представникам громадських об’єднань, волонтерських, державних та місцевих установ, що співпрацюють із ВПО.
Програма курсу складається з чотирьох модулів:
- Модуль 1. Як почати жити на новому місці. Основи психологічної реінтеграції.
- Модуль 2. Як сприйняти зміни в роботі. Кар'єрна реінтеграція.
- Модуль 3. Як допомогти родині, дітям і людям старшого віку. Психологічна реінтеграція оточення.
- Модуль 4. Як будувати стосунки з суспільством. Реінтеграція ВПО в громаді.
Курс доступний за посиланням.
З сайту Херсонської ОДА