Особиста фізична безпека для журналістів, громадських активістів та волонтерів в умовах війни: безоплатний курс на Prometheus

Дата: 29.05.2023 10:21

Журналісти, громадські активісти та волонтери часто стають об'єктами насильства через свою роль у житті суспільства. Щороку фіксується значна кількість інцидентів знищення чи пошкодження майна, погроз активістам та фізичних нападів на них.

В умовах війни безпекова ситуація ще більше загострилася. Щодня журналісти ризикують отримати фізичні травми під час висвітлення подій війни. Громадські активісти та волонтери, надаючи допомогу в найгарячіших точках, можуть бути викрадені чи взяті в полон і піддаватися тяжким тортурам. Це лише окремі приклади небезпек, з якими стикаються журналісти під час виконання своєї роботи. У подібних випадках особиста фізична безпека ‒ це не лише складова ефективної професійної діяльності, а одна з головних умов виживання.

Курс «Особиста фізична безпека для журналістів, громадських активістів та волонтерів в умовах війни» ‒ це відверта розмова про те, що досягти абсолютної безпеки неможливо, однак можна навчитися оцінювати власні ризики і бути готовим до небезпечних ситуацій.

Під час проходження курсу ви:

• проаналізуєте зміст поняття особистої безпеки і її складових;
  • навчитеся робити ревізію персональної безпеки та оцінювати рівень своєї захищеності;
  • дізнаєтесь, як і коли треба робити оцінку ризиків;
  • довідаєтеся, чому важливо мати партнера з безпеки, як його знайти і що він має робити;
  • зрозумієте, як аналізувати безпечність комунікації і як користуватися схемою зв'язку;
  • отримаєте базовий перелік рекомендацій з фізичної безпеки при відвідуванні різних місць та заходів.

Серед матеріалів курсу реальні приклади та готові шаблони документів, додаткові корисні ресурси, тести для самоперевірки, практичні завдання для закріплення знань. Цей курс має на меті змінити ваше ставлення до особистої безпеки і озброїти вас ефективним інструментарієм для повсякденного використання.

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Зареєструватися на безоплатний курс та пройти навчання можна за посиланням.

Курс підготовлений за інформаційної підтримки ГО «Інститут масової інформації».

З сайту Херсонської ОДА