4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

Дата: 04.06.2023 07:44

У світі є, на щастя, країни, яких не торкнулася війна, але, на жаль, це не Україна. За роки російсько-української війни постраждали десятки тисяч дітей з України, деякі навіть не встигли побачити цей світ.

З 2021 року рішенням Верховної Ради України 4 червня запроваджено державний пам’ятний день – День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Щодня росія вчиняє проти населення України, зокрема і дітей, воєнні злочини, які у майбутньому будуть розслідуватися як злочини проти людяності. Щодня вона несе у сім’ї українців руйнування, горе і страждання. Тільки за офіційними даними правоохоронних органів України, станом на 24 лютого 2023 року, 461 дитина загинула,  927 дітей отримали поранення, 353 зникли безвісти, 16221 примусово депортовані на територію держави-агресора. Кожного дня ці цифри зростають.

російська федерація систематично порушує міжнародне право, норми міжнародних документів, що відкривають можливість порушувати питання про визнання російської агресії в Україні актом геноциду проти української народу.

Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії – це протест проти насильства та війни!

Діти мають жити в мирі!