Отримайте компенсацію за знищене житло в Дії. єВідновлення розширюється
Українці, які втратили житло через російську агресію, зможуть отримати компенсацію через застосунок Дія. Тепер послуга доступна і для власників повністю зруйнованого майна.
Подавайте заяву, якщо будинок
- має одного власника
- не розташований у зоні активних бойових дій
- розміщений на підконтрольній Україні території
- зареєстрований у ДРРП
Ви можете зареєструвати майно в ДРРП зараз — онлайн на порталі Дія або офлайн у ЦНАП.
Щоб отримати компенсацію за знищене майно:
- Повідомте про знищене майно в застосунку Дія. Для цього перейдіть в меню Послуги — розділ єВідновлення — Зруйноване майно. Якщо зробили це раніше, повторно не потрібно.
- Заповніть заяву про компенсацію в застосунку. Для цього необхідно, щоб ваші права на нерухомість було внесено до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.
- Вкажіть пільгову категорію, якщо є, та контактні дані.
- Дія автоматично сформує заяву. Перевірте її та відправте в обробку.
Суму компенсації визначить комісія органу місцевого самоврядування. Для цього враховують характеристики будинку: площу знищеного житла, рік побудови, клас об’єкта та середню вартість квадратного метра на вторинному ринку регіону.
Як працює компенсація?
Після того як комісія оцінить зруйноване майно, ви отримаєте житловий сертифікат у Дії або на електронну пошту. Його можна використати, щоб придбати нову квартиру, будинок чи будь-яке інше житлове приміщення. А також для купівлі нерухомості на вторинному ринку чи інвестиції в будівництво. Для цього потрібно:
- подати заяву в Дії для бронювання коштів за сертифікатом
- укласти угоду купівлі в нотаріуса, зазначивши сертифікат як спосіб оплати
Потім житловий сертифікат конвертують у кошти і перерахують їх продавцю нерухомості. Скористатися сертифікатом потрібно протягом 5 років з моменту отримання.
Зверніть увагу: на цьому етапі програми єВідновлення ви можете використати отриманий сертифікат лише для купівлі нової домівки. Якщо ж хочете звести приватний будинок на власній земельній ділянці, дочекайтеся наступного етапу. Наразі Мінцифри працює над його розробкою.
Крім того, пізніше отримати компенсацію можна буде за зруйноване житло, яке має кількох співвласників, розташоване на тимчасово окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій.
Важливо: отримавши компенсацію, необхідно буде відмовитися від майбутніх репарацій, які сплачуватиме держава-агресор.
Подати заяву про отримання компенсації за знищене майно поки що можна лише в застосунку Дія. Пізніше сервіс запрацює в ЦНАПах, нотаріусів та органах соціального захисту.
https://youtu.be/e_b0crGMfKw
Більше про послугу дізнавайтеся на сайті програми єВідновлення в розділі Зруйноване житло: https://erecovery.diia.gov.ua/
«єВідновлення — унікальний для світу підхід, у якому нас підтримують усі партнери», — зазначив Михайло Федоров під час включення до марафону єдиних новин та розповів про те, як працює ця технологія, а також:
- чи буде відшкодування за зроблений ремонт пошкодженої будівлі
- як працює розрахунок карткою єВідновлення
- хто визначає суму компенсації
- від чого залежить швидкість опрацювання заяви
Дивіться включення та дізнавайтеся відповіді на ці та інші питання:
https://youtu.be/RcTVulY43io
Послугу розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і Світового банку.