Використовуйте відкриті дані, щоб запобігти корупції: як працює Open Data Toolkits

Дата: 28.09.2023 11:09

Відкриті дані — основа антикорупційної та прозорої роботи держави. Завдяки open data кожен може отримати доступ до публічної інформації, контролювати роботу держави чи покращувати сервіси. Зокрема, на порталі Дія.Відкриті дані доступний антикорупційний інструментарій Open Data Toolkit, завдяки якому українці можуть власноруч сприяти боротьбі з корупцією.

Open Data Toolkits працює на основі відкритих даних для перевірки бізнес-партнерів, моніторингу використання публічних коштів, відслідковування правомірності публічних коштів та інших завдань.

Завдяки інструкціям на сайті користувачі можуть швидко дізнатися, де шукати необхідні дані, якими сервісами користуватися і що саме слід перевірити. Інструкції стануть у пригоді представникам бізнесу, журналістам, громадським активістам, а також громадянам, які цікавляться темою використання відкритих даних.

На сайті Open Data Toolkits вже доступні інструкції:

Нагадаємо, що завдяки порталу Дія.Відкриті дані ви можете моніторити публічну інформацію та покращувати роботу державних органів.

Інструментарій реалізується Міністерством цифрової трансформації України спільно з USAID / UK aid проєктом TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах і Prozorro.

За матеріалами Мінцифри