КАЛАНЧАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Херсонська область

"Як вирішувати колективні трудові спори"

Дата: 10.01.2024 17:06
Кількість переглядів: 46

Конфлікти між трудовим колективом та роботодавцем негативно впливають на роботу підприємства. Зміна умов праці, невчасно виплачена заробітна плата, зміни в колективному договорі чи невиконання законодавства про працю – це лише деякі з причин колективних трудових спорів.

Сторонами колективного трудового спору (конфлікту) є наймані працівники на виробничому, галузевому або територіальному, національному рівнях та роботодавець.

❓ Чи знаєте ви, які етапи вирішення таких спорів та хто може в цьому допомогти?

✅ Порядок, за яким вирішуються колективні трудові спори:

- формулювання вимог найманих працівників;

- розгляд цих вимог роботодавцем;

- оголошення рішення;

- у разі незгоди - звернення до примирних органів.

✅ Примирні органи (примирна комісія або трудовий арбітраж) - здійснюють розгляд колективного трудового спору (конфлікту).

За спільним вибором сторін може бути залучено незалежного посередника. Це особа, яка сприяє встановленню взаємодії між сторонами, проведенню переговорів, виробленню спільного рішення.

✅ Постійним органом, створеним для сприяння врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів) є Національна служба посередництва і примирення.

❗ Якщо ви потребуєте консультації юриста та роз’яснень ваших прав звертайтеся до системи безоплатної правничої допомоги за телефоном контакт-центру системи безоплатної правничої допомоги

📞 0 800 213 103

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

Дізнатись більше можна за посиланнями в коментарі.

Фото без опису

На зображенні може бути: текст

Можливо, це зображення (текст)

На зображенні може бути: текст

На зображенні може бути: товстий лорі та текст

На зображенні може бути: текст

На зображенні може бути: текст «проведення акций протесту под час военного стану допомога мирни збрання можуть проводитися п»д час военного стану, але забороняються y передбаченому законом порядку: за рішенням суду (ч. CT. 39 конституцё украёни); вi̇дповдно до пункту 8 статт закону украёни <про правовий режим военного стану", заборона вйськовим командуванням разом iз вйськовими адмнстрацями проведення акций протесту; вi̇дповдно до 10 закону украёни "<про нацональну полцю", що дозволяе полци зупиняти мирн збрання, якщо вони порушують громадський порядок. информация станом 09.01.2024 >>>>>>>>»

На зображенні може бути: текст «залишились запитання? для додаткових консультаций звертайтесь до системи безоплатной правничой допомоги: телефонуйте 0800 213 103, контактний центр системи б‘Ðд дзвнки безкоштовн; пишить юристу в телеграм @LegalAidUkraineBot; або звертайтесь до найближчого бюро правничо" допомоги. безоплатна допомога нацональна служба посередництва примирення нформациястаномна09.01.2024 9.01.2024 станом»

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь