КАЛАНЧАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Херсонська область

Процедура встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми

Дата: 08.02.2024 21:11
Кількість переглядів: 86

Про порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми – КОМИШУВАСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Процедура встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

1. Процедура встановлення статусу розпочинається з подання особою, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, заяви до місцевої держадміністрації за місцем перебування. Форма заяви затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 18.06.2012 № 366 «Про затвердження форм заяв про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, журналу реєстрації заяв осіб, які мають намір отримати статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, розписки про нерозголошення відомостей, облікової картки особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, журналу реєстрації видачі довідок про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми», зареєстрована в Міністерстві юстиції України 09.07.2012 за № 1133/21445 (далі - Наказ від 18.06.2012 № 366).

2. Заяви реєструються у відповідному журналі за формою, затвердженою Наказом від 18.06.2012 № 366.

3. У разі звернення для встановлення статусу особи, яка органами внутрішніх справ чи судом визнана потерпілою від злочину, пов'язаного з торгівлею людьми, або цивільним позивачем у справі на підставі винесеної постанови чи ухвали, або особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території іншої держави, що підтверджено результатами розслідування відповідних органів такої держави, заява зазначеної особи приймається без проведення співбесіди посадовою особою.

4. Після отримання заяви про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, посадова особа направляє постраждалу особу до центру соціальних служб за місцем перебування для складання оцінки потреб постраждалої особи.

Оцінка потреб постраждалої особи, проводиться за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 14.09.2012 № 578 «Про затвердження форм оцінки потреб особи, яка постраждала від торгівлі людьми; плану реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми; обліку осіб, які постраждали від торгівлі людьми; звіту щодо осіб, які постраждали від торгівлі людьми», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 2.10.2012 за № 1679/21991.

5. Іноземцю або особі без громадянства, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території України, місцевою держадміністрацією протягом двох робочих днів від дати подання заяви про встановлення статусу видається довідка про звернення іноземця або особи без громадянства щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417 «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми» (далі – Постановою від 23.05.2012 № 417), яка є підставою для звернення до територіального органу або підрозділу ДМС для здійснення процедури реєстрації.

6. Наступним кроком у встановленні статусу є проведення посадовою особою протягом трьох робочих днів з дати подання заяви співбесіди з особою, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, та заповнення опитувального листа згідно з формою, затвердженою Постановою від 23.05.2012 № 417.

7. Посадова особа, яка проводить співбесіду, оформляє розписку про нерозголошення відомостей, які їй стали відомі під час проведення співбесіди, за формою, затвердженою Наказом від 18.06.2012 № 366.

8. Після проведення співбесіди особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми (або її законний представник), ознайомлюється з опитувальним листом та підписує його. У разі незгоди із змістом опитувального листа така особа (або її законний представник) має право надати свої зауваження в письмовому вигляді.

9. У разі коли особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, в заяві зазначила про потребу в наданні їй притулку, медичної, психологічної та іншої допомоги, місцева держадміністрація, а також суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми та безпосередньо виявили таку особу під час виконання своїх функціональних обов’язків, невідкладно здійснюють заходи щодо забезпечення надання такій особі притулку, медичної, психологічної та іншої допомоги.

10. На підставі інформації, отриманої під час проведення співбесіди, посадова особа оформляє протягом двох робочих днів облікову картку особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, за формою, затвердженою Наказом від 18.06.2012 № 366.

11. Відповідальний підрозділ залучає суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, до проведення у семиденний строк перевірки інформації, зазначеної в опитувальному листі, щодо її достовірності (далі - перевірка).

12. Місцева державна адміністрація протягом двох робочих днів з дня завершення перевірки подає до Національної соціальної сервісної служби України такі документи:
 

 • копію заяви;

 • копію документа, що посвідчує особу, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми;

 • копію заповненого опитувального листа;

 • копію облікової картки особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми;

 • копію заяви особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, до правоохоронних органів про захист своїх прав та інтересів (у разі звернення) або копію повідомлення (заяви) посадової особи до правоохоронних органів про виявлений факт торгівлі людьми;

 • копію зауважень особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, чи законного представника недієздатної особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, перекладача, психолога та адвоката до змісту опитувального листа (у разі наявності);

 • інші документи та матеріали щодо наявності підстав для встановлення статусу (копії проїзних документів, довідку про порушення кримінальної справи, довідку про перетин державного кордону, медичні висновки тощо).

Зазначені документи розглядаються Національною соціальною сервісною службою України впродовж п’яти робочих днів від дати їх реєстрації. За результатами розгляду Національної соціальної сервісної служби України надсилає місцевій держадміністрації лист про встановлення статусу або відмову у його встановленні з обгрунтуванням причин такої відмови.

13. Підставами для встановлення статусу є:

 • укладення незаконної угоди щодо особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми;

 • вербування, переміщення, переховування, передача або одержання особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, шляхом обману, шахрайства, шантажу, її уразливого стану або застосування чи погрозою застосування насильства з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи;

 • документи та матеріали, що зібрані під час проведення перевірки і підтверджують можливість встановлення статусу.

14. Невідповідність інформації, наданої особою, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, та інформації, зібраної під час проведення перевірки, є підставою для відмови у встановленні статусу.

15. У разі встановлення статусу особі, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, посадова особа протягом п'яти робочих днів з дня надходження листа від Національної соціальної сервісної служби України видає такій особі довідку про встановлення статусу згідно з формою затвердженою Постановою від 23.05.2012 № 417.

16. Після отримання іноземцем або особою без громадянства довідки про встановлення статусу довідка про звернення щодо встановлення статусу втрачає чинність.

17. Довідка про встановлення статусу реєструється у відповідному журналі за формою, затвердженою Наказом від 18.06.2012 № 366.

18. Статус надається терміном до двох років та може бути продовжений за рішенням Національної соціальної сервісної служби України не більш як на один рік. Для продовження зазначеного строку місцева держадміністрація подає до Національної соціальної сервісної служби України відповідне письмове обгрунтування. У разі прийняття рішення про продовження такого строку до довідки про встановлення статусу вносяться відповідні відомості.

19. У разі прийняття рішення про відмову у встановленні статусу місцева держадміністрація протягом п'яти робочих днів повідомляє особу, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, про його прийняття. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

20. Позбавлення статусу здійснюється у разі його встановлення на підставі поданих завідомо неправдивих відомостей або недійсних документів, що мали істотне значення для його встановлення.

У такому випадку особа, яку позбавлено статусу, відшкодовує виплачену їй одноразову матеріальну допомогу та всі витрати, пов'язані з наданням їй послуг.

21. Розголошення суб'єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, відомостей про особу, яка постраждала від торгівлі людьми, здійснюється у випадках, визначених законодавством.

Загальний термін проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, не може перевищувати місячний термін з дня проведення співбесіди з особою у місцевій держадміністрації.


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь