Питання щодо реєстрації місця проживання на тимчасово окупованій території

Дата: 25.02.2024 15:07

Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України визначено перелік територій на яких ведуться (велися) бойові дії або території тимчасово окуповані російською федерацією (далі – Перелік).

Вказаний Перелік постійно оновлюється тому варто слідкувати за змінами на офіційному веб-сайті.

Реєстрація місця проживання особи здійснюється виключно органами реєстрації на території територіальної громади, на яку поширюються повноваження відповідної ради (пункт 3 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 р. № 265 «Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад»).

Оскільки на тимчасово окупованій території відсутній такий орган, а органи місцевої влади та місцевого самоврядування не здійснюють там своїх повноважень - зареєструвати місце проживання на окупованих територіях неможливо.

Виняток: реєстрація адреси проживання дитини. На період тимчасової окупації частини території України адресою зареєстрованого місця проживання дитини вважається адреса зареєстрованого місця проживання її законних представників або одного з них, з яким проживає дитина.

Реєстрація місця проживання на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) —  Донбас SOS