Реєстрація місця проживання новонародженої/малолітньої дитини на тимчасово окупованій території

Дата: 22.04.2024 21:23

Хто може звернутися із відповідною заявою?

♦ батьки

♦ інші законні представники

♦ один із батьків/законних представників, з яким проживає дитина.

У разі, коли місце проживання законних представників дитини зареєстровано за різними адресами, подається письмова заява законного представника, з яким проживає дитина.

Куди звертатися?

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Підстави для реєстрації проживання дитини на території, що внесена до Переліку:

1. документ, що підтверджує право на проживання в житлі, що знаходиться на території, яка включена до Переліку, дитини чи її законних представників чи одного з них, з яким проживає дитина, або
  2. інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про таке житло, або
  3. відомості про адресу зареєстрованого місця проживання законних представників чи одного з них, внесених до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, або
  4. відомості про адресу зареєстрованого місця проживання (перебування) законних представників чи одного з них, внесених до відомчої інформаційної системи ДМС.

При зверненні для реєстрації місця проживання новонародженої/малолітньої дитини потрібно надати наступні документи:

Фото без описупаспорт громадянина України (представника);

Фото без опису довідка про реєстрацію місця проживання (представника)

Фото без описуідентифікаційний код (представника);

Фото без описусвідоцтво про народження (дітям до 14-ти років);

Фото без описуправовстановлюючі документи на житло;

Фото без опису згода одного з батьків, у разі, якщо вони зареєстровані за різними адресами

Фото без описузаява про актуалізацію даних та обробку персональних даних

Фото без описубудинкова книга (за наявності)

Тобто, обов’язковою умовою для реєстрації місця проживання дитини на території, яка внесена до Переліку, є наявність однієї або декількох підстав для проведення такої реєстрації.

Законний представник дитини подає заяву  та додає документи, що підтверджують відомості зазначені вище. Окрім того, законний представник подає документи, що посвідчують його особу та підтверджують його повноваження.

Строк розгляду заяви

Внесення відомостей про адресу реєстрації місця проживання дитини на території, яка включена до Переліку, до реєстру територіальної громади здійснюється у день звернення законного представника ( у разі, якщо подані всі документи і вони не потребують додаткового уточнення)

Вартість

Внесення відомостей про реєстрацію місця проживання дитини на тимчасово окупованій території, яка внесена до Переліку, здійснюється безоплатно.

Результат розгляду заяви

За результатами розгляду заяви працівник органу реєстрації:

●вносить відомості про адресу реєстрації дитини на території, включеної до Переліку та видає Витяг з реєстру територіальної громади або

● відмовляє в декларуванні/реєстрації місця проживання (перебування), знятті із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) або

●інформує законного представника дитини про відмову у прийнятті заяви та документів із зазначенням підстав такої відмови.

Підстави для відмови у прийнятті заяви та документів

●подання не усіх необхідних документів;

●подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства;

У разі виявлення заяви, що подана представником дитини із порушенням зазначених вимог, працівник органу реєстрації інформує законного представника про відмову в прийнятті заяви із зазначенням підстав. За бажанням особи відмова надається у письмовому вигляді.

Важливо! У разі усунення обставин, у зв’язку з якими законному представнику було відмовлено у прийнятті документів, він може повторно звертатися до органу реєстрації із відповідною заявою.

Цей Порядок застосовується на території України на період тимчасової окупації російською федерацією території України, а також на період включення територій до Переліку для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, та після деокупації територій (до відновлення функціонування органів реєстрації на території, на яку поширюються їх повноваження).

Однак, не варто ототожнювати реєстрацію місця проживання на території, яка внесена до Переліку із внесенням відомостей про уже зареєстроване або задеклароване місце проживання на такій території.

Перший документ: все про реєстрацію новонародженої дитини – ЧЕline |