КАЛАНЧАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Херсонська область

У Києві розпочався форум «Стійкість людини – стійкість системи»

Дата: 29.11.2024 15:58
Кількість переглядів: 44

Фото без опису

Триденний захід проходить у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

Перша леді України Олена Зеленська відкрила форум «Стійкість людини – стійкість системи» у Києві. Захід відбувається в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала дружина Президента. Участь у події також узяли Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук.

Форум ментального здоров’я – триденний майданчик для обміну досвідом і напрацювання подальших рішень на шляху розбудови системи та послуг із ментального здоров’я в Україні під час війни та відновлення. До заходів форуму залучені майже всі міністерства й відомства, міжнародні партнери, представники регіонів, громад, експерти та психологи.

Серед учасників форуму – народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, експертної та наукової спільнот, закладів вищої освіти та неурядових організацій. Палітру послуг із ментального здоров’я, які нині надає держава, представили міністри. У секціях обговорили різні питання: від організації центрів ментального здоров’я до національної дискусії щодо законопроєкту про психічне здоров’я.

Перша леді зазначила, що, впроваджуючи програму «Ти як?», Україна вивчає досвід тих країн, де проєкти з ментального здоров’я працюють багато років. Але водночас – іде своїм унікальним шляхом, адже має виклик, який не схожий на жоден інший.

«Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» – особлива. Лише ви, ті, хто безпосередньо створює нашу програму на всіх рівнях, знаєте, як допомогти пацієнту, коли фахівець перебуває в тих самих екстремальних умовах – під обстрілами, у постійній невизначеності, у стресі. Як створити послугу з ментального здоров’я там, де вона раніше видавалася неможливою. Наприклад, у музеї, палаці культури, спортивній секції або ЦНАПі», – сказала Олена Зеленська.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко додав, що з початку року більш як 375 тисяч українців отримали допомогу з ментального здоров’я на первинній ланці медицини – у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Це втричі більше, ніж торік. Загалом понад 108 тисяч фахівців пройшли відповідне навчання за програмою ВООЗ mhGAP.

Також 209 тисяч педагогів здобули знання, необхідні для допомоги школярам у різних станах. 89% особового складу МВС пройшло навчання з першої психологічної допомоги. У регіонах було проведено майже 19 тисяч тренінгів із самодопомоги, взаємодії з людьми з бойовим досвідом тощо.

На світовому рівні на 77-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я ухвалено резолюцію щодо ментального здоров’я, яку ініціювали Україна й Нідерланди за підтримки та співавторства 27 держав – членів ВООЗ.

Під час форуму області, громади, окремі центри, профільні заклади, новатори у рішеннях отримали спеціальну відзнаку від програми.

«Українське суспільство вчиться і ще вчитиметься не тільки опановувати стрес, а й жити з різними досвідами. Проте головне – Україна знає, що будує. Рухається в унісон з основними світовими напрацюваннями та має потужну експертну підтримку. Ми нікому не бажаємо пережити такий досвід, як наш, але готові передати наші напрацювання, щоб вони полегшували життя в усьому світі», – підсумувала перша леді.

Фото без опису

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь