КАЛАНЧАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Херсонська область

Звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Каланчацької територіальної громади за 2024 рік

Дата: 10.01.2025 16:19
Кількість переглядів: 101

У зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації та тимчасовою окупацією громади, ключовими завданнями в 2024 році було визначено ліквідацію наслідків війни, відновлення інфраструктури та модернізацію систем життєзабезпечення громади.

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК

В 2024 році в Каланчацькій територіальній громаді діяли Програми:

- Програма надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавлених батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку. Допомогу надано на суму 1,81 тис.грн.;

- Програма «Турбота»  на 2024-2025 року. Розглянуто 40  заяв  та прийнято відповідні рішення про надання матеріальної допомоги на загальну  суму 255,5 тис. грн.;

- Програма фінансової підтримки Збройних сил України, реалізації заходів та робіт з територіальної оборони на 2024-2025 роки. За 12 місяців профінансовано на суму 1000,0 тис.грн.;

- Програма фінансової підтримки Сил безпеки та оборони України (Збройних Сил України, Служби безпеки України, Національної гвардії України, Національної поліції  України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та інших військових формувань) на 2024-2025 роки профінансовано на суму 2400,0 тис.грн.

По Програмі підтримки військовослужбовців громади та надання матеріальної допомоги на лікування, за звітний період розглянуто 147 заяв  на суму 789,5 тис. грн.

За 2024 рік Програму соціально-економічного та культурного розвитку профінансовано на суму 2716,81 тис.грн.

Фінансовий стан громади залишається складним, проте   дохідна частина бюджету у 2024 році збільшена завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати до 7100 грн у січні 2024 року та 8000 грн у липні 2024 року.

Важливими завданнями на 2024 рік були наступні:

1. Ліквідація наслідків війни – відбудова інфраструктури, розробка проєктів для залучення фінансування від міжнародних партнерів та урядів інших держав.

2. Розвиток комунальних підприємств – покращення енергоефективності .

3. Розвиток підприємництва – забезпечення підтримки суб’єктів малого та середнього бізнесу для створення нових робочих місць та стимулювання економічного розвитку громади.

ОСВІТА

На території громади розташовані 11 закладів загальної освіти, у складі яких 4 філії. У 2024/2025 навчальному році освітній процес здійснюють 3 навчальні заклади: Опорний заклад «Каланчацької повної загальної середньої освіти №1», Гаврилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новокиївський НВК. На кінець 2024 року у закладах освіти громади навчається 1079 учнів, із них: ВПО – 46, ЗПО – 360, проживають на тимчасово окупованій території 673.  Педагогічних працівників, що працюють у трьох закладах – 85, із них: на підконтрольній території України – 62, за кордоном – 23. Педагогічних працівників, які перебувають на простої -22, всі вони проживають на підконтрольній території України.

У громаді проведено оптимізацію закладів освіти. Виведено з фінансування 4 заклади загальної середньої освіти: Каланчацька ЗОШ № 2, Новопавлівський НВК, Роздольненський НВК, Каланчацький Центр освіти молоді та дорослих. Працівників вказаних закладів, які проживають на підконтрольній території України, переведено в інші заклади освіти та продовжують отримувати 2/3 від посадового окладу.

Закладів дошкільної освіти у громаді - 13, із них: 5 дитячих та ясла-садків, 2 дошкільних підрозділи гімназій, 3 дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів, 3 дошкільних підрозділи філій. Каланчацький ясла-садок № 1 «Сонечко» перебуває на простої та здійснює оплату праці працівникам закладів дошкільної освіти громади (переведеним), які перебувають на підконтрольній території України. Всі інші заклади виведені з фінансування у зв’язку з малою кількістю або відсутністю працівників.

У громаді закладів позашкільної освіти – 4.

Каланчацька дитяча музична школа здійснює оплату простою працівникам, які були переведені до закладу з інших закладів та перебувають на підконтрольній території. Всі інші заклади виведені з фінансування.

Жодного закладу освіти не призупинено.

Відділом освіти розроблено проєкт Перспективного плану формування спроможної мережі закладів освіти на 2024-2027 роки, відповідно до нормативно правових документів, який буде впроваджено після деокупації території громади.

За дистанційною формою навчання загальну середню освіту у закладах загальної середньої освіти громади здобувало 1082 дітей шкільного віку.

Свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти отримали  65 випускників 11-х класів, з них: п’ять золотих медалей (ОЗ «Каланчацький ЗПЗСО № 1 Каланчацької селищної ради Херсонської області»), що становить 3,08 % (1,63 % у 2020 році).

Свідоцтва про здобуття базової загальної середньої освіти вручено 66 випускникам 9-х класів, з них вісім випускників – з відзнакою, що становить 12,12 % (0,85 % у 2021 році).

Інші заходи даного розділу не фінансувалися.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

У довоєнний час у Каланчацькій селищній раді розвиток дитячо-юнацького спорту забезпечувався Дитячо-юнацькою спортивною школою, яка створювала умови для виховання, фізичного розвитку, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя. 

На базі Каланчацької ДЮСШ функціонувало 15 груп з таких видів спорту як: футбол, баскетбол, волейбол, паверліфтинг, карате та тенісу настільного загальною кількістю 225 учнів-спортсменів.

З 01 березня 2022 року з усіма працівниками закладу призупинено трудові відносини.

З урахуванням реалій сьогодення здійснення роботи щодо фізичного виховання та популяризації здорового способу життя здійснюється працівниками закладів освіти, які здійснюють освітній процес за дистанційною формою навчання: Опорний заклад «Каланчацький заклад повної загальної середньої освіти № 1», Гаврилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Новокиївський навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад».

Так, команди закладів освіти беруть участь в обласному проєкті «Херсонські спортивні шкільні ліги»  в онлайн форматі з виду спорту «Ліга спортивного орієнтування», є учасником Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та онлайн-конкурсу «Козацькими стежками» (шкільний етап). 

Педагогічні працівники закладів освіти зареєстровані та відповідно графіку взяли участь у тренінгу «Рух, ігри, спорт і креативність» (MGS).

Також планується модернізація освітньої та медичної інфраструктури, зокрема удосконалення надання медичних послуг та покращення матеріально-технічної бази закладів освіти.

КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК

Збереження культурної та духовної спадщини залишається важливим аспектом.   Працівники   клубних   закладів   Каланчацької  селищної   ради,  які знаходяться на підконтрольній  території  України,  продовжують працювати в умовах воєнного стану. Вся робота працівників клубних закладів   зорієнтована на допомогу ЗСУ, волонтерам, підтримку бойового духу та віри у Перемогу. Налагодити роботу працівникам культури вдалося шляхом створення та знаходженням нових форм і методів роботи і втіленням їх у життя. За Планом заходів та Планом пам'ятних дат та ювілеїв працівники створюють тематичні відеоролики патріотично-виховного та національно-патріотичного спрямування. Беруть активну участь у Міжнародних, Всеукраїнських конкурсах та фестивалях (відкрита форма та онлайн), а також  беруть участь у акціях, проєктах Херсонського обласного центру народної творчості. У місцях тимчасового прихистку, працівниками культури громади організовано роботу з дітьми та молоддю; проводяться майстер-класи, спортивно-ігрові заходи та перегляд фільмів; у 2024 році створено гурток художнього читання з числа дітей ВПО. Розроблено сценарій та складено концертну програму благодійної акції «Разом до Перемоги! Незламна Херсонщина» на підтримку ЗСУ з нагоди відзначення Дня Незалежності України. Організовано онлайн акцію «Збережи життя захиснику» на підтримку ЗСУ. До другої річниці визволення міста Херсон працівниками клубних закладів організовано тематичні заходи. Майстри декоративно-ужиткового мистецтва громади презентують свої вироби у виставках різного рівня,  діляться своїми вміннями під час майстер-класів, сприяючи відродженню, збереженню та розвитку народних художніх промислів як важливої складової  духовної культури українського народу.

Пріоритетні напрямки роботи галузі культури після деокупації території громади: збереження та розвиток  існуючої  мережі закладів культури; забезпечення сучасною матеріально-технічною базою; розвиток усіх видів аматорського мистецтва; створення умов для самодіяльної творчості; організація культурного дозвілля всіх верств населення; збереження та розвиток народних художніх промислів і ремесел.

ВИСНОВОК

Незважаючи на окупацію, громада робить все можливе для відновлення нормальної життєдіяльності. Основні проблеми включають руйнування інфраструктури, економічні втрати та низькі доходи бюджету.

Контроль за виконанням Програми здійснюється на регулярній основі з метою вдосконалення діяльності органів влади та підвищення якості життя населення.

Програма соціально-економічного та культурного розвитку Каланчацької територіальної громади спрямована на відновлення та покращення всіх аспектів життя громади після окупації та воєнних дій. Реалізація заходів Програми залежатиме від фінансування та співпраці з державними та міжнародними організаціями.

Фото без опису

     

 

          

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь