КАЛАНЧАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Херсонська область

Sürgünlik: голоси крізь покоління.

Дата: 17.05.2025 13:36
Кількість переглядів: 42

Фото без описуЦьогоріч, 18 травня, минає 81 рік з дня, коли сотні тисяч кримських татар були насильницьки депортовані з Криму радянським тоталітарним режимом.

💢Депортація кримських татар — кримськотатарською Sürgünlik — відбувалася у товарних вагонах, без їжі та води. Людей вивозили до Середньої Азії та Сибіру. В нелюдських умовах загинуло, за різними оцінками, від 7 до 8 тисяч кримських татар.

💢До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу КримSOS запускає кампанію, у межах якої запрошує українських діячів — правозахисників, митців, активістів та всіх небайдужих — стати відлунням цієї страшної сторінки історії.

📌Долучитися до кампанії може кожен:

1️⃣Запишіть коротке відео або зробіть текстову публікацію, у якій висловіть своє ставлення до подій:

❓Коли ви вперше дізналися про депортацію кримськотатарського народу 1944 року?

❓Чи знайомі вам історії очевидців? Якщо так — поділіться ними.

❓Чому, на вашу думку, важливо визнати ці події геноцидом корінного народу?

❓Яким, на вашу думку, був би Крим сьогодні, якби не сталося Sürgünlik?

2️⃣Позначайте сторінку КримSOS та додавайте хештег #Голоси1944

❗️Ми віримо: спільна пам’ять має силу. Запрошуємо кожного висловити свою солідарність із кримськотатарським народом. Разом ми збережемо голоси історії — крізь покоління.

ГО Крим_ SOS

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь