Соціально-економічна характеристика Каланчацької селищної об’єднаної територіальної громади

Фото без опису  Територія Каланчацької об’єднаної територіальної громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Каланчацького району Херсонської області.

Адміністративний центр громади знаходиться в смт Каланчак, який розташований на відстані 78 км від м. Херсон по автомагістралі.

Територія Каланчацької об’єднаної територіальної громади є нерозривною, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися. До складу Каланчацької громади входить 12 населених пунктів, в тому числі: 1 селище міського типу Каланчак та 11 сіл – Новокиївка, Новопавлівка, Гаврилівка Друга, Бабенківка Перша, Олександрівка, Привілля, Максима Горького, Бабенківка Друга, Вербове, Рибальче, Роздольне.

Мінімальна відстань населених пунктів до адміністративного центру складає 5 км, максимальна – 30 км. Зона доступності до  адміністративного центру визначається на відстані не більш як 20 кілометрів дорогами з твердим покриттям. Проте, зважаючи на віддалене розміщення окремих сіл до центру, до Каланчацької громади входить село, в якому зона доступності до адміністративного центру становить більше 20 км: Олександрівка (30 км).

Територія Каланчацької громади складає 630,3 кв.км (або 63029,9 га), що становить 68,825 % від території Каланчацького  району.

Територія громади межує з сходу з Чаплинським районом, з  заходу – з Скадовським районом, з півночі – з Цюрупинським та Чаплинським районом, з півдня – з Красноперекопським районом АР Крим.

Загальна кількість населення Каланчацької громади становить 15632  особи .

Гідрографічна сітка громади представлена  річкою  – Каланча, Північно-Кримським каналом, ставками біля села Привілля, затокою Чорного моря

Площа лісового фонду становить 730,63 га.

Площа земель сільськогосподарського призначення складає 56571,22га.

Площа земель запасу складає 2594,73га.

Площа земель водного фонду становить 4279,55 га.

На території громади наявні корисні копалини: глина, пісок.